| FcrbDaniel1996 a întrebat:

De ce nu am visat-o deloc pe mama mea de cand a murit acum 8 luni DELOC

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

In primul rand vreau sa iti spun ca si mie imi pare rau ca mama ta a murit.
Nu e neaparat sa o visezi daca ai iubit-o.
Chiar daca a murit trebuie sa o ti in suflet toata viata ta.

Visele nu prea au legatura cu astea.
Si mie mi-a murit bunicul insa l-am visat seara de seara si bine si rau happy.

4 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Imi pare rau ca mama ta a murit.
Sunt sigura ca mama ta te-a iubit, si tu pe ea. Este suficient ca te uiti la poze, iti aduci aminte de ea cu drag, te gandesti la placutele amintiri petrecute impreuna. Este important sa traiesti cu ea in minte si in suflet, si sa nu o uiti niciodata.
Nu conteaza ca nu o visezi, ea va avea un loc special in inima ta.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Salut! Imi pare rau pentru tine si celor care va lipseste... stiu ce inseamna treaba asta. Daca iti spun povestea mea vei intelege ce inseamna viata.
Doar atat iti spun ca aveam 10 anisori iar de atunci, nu este zi de la Dumnezeu (fara exagerare) sa nu-mi amintesc de acest dulce cuvant si de acea persoana unica... fiinta pe care nimeni, in lumea asta nu o poate inlocui: mama.
Cand esti mic nu intelegi ce se intampla, nu realizezi decat in momentele grele ca cineva foarte important iti lipseste, deoarece te iei cu scoala, cu joaca, cu prietenii si altele.
Singurul lucru care te v-a mai alina este familia ta. Tatal tau iti va fi si mama si tata... iubeste-l cat mai este in viata, arata-i cat de mult il pretuiesti, sprijina-l moral...
Nu uita sa mai treci pe la cimitir cu o floare, cu o lumanare (in functie de religia voastra).
Orice faci, mama ta este cu tine. Atunci cand a simtit ca piere, s-a gandit la tine. Stia ca va fi greu de tine, insa Dumnezeu o sa aiba grija si de tine si de ea.
De visat, pffff... e frumos "sa mai fiti impreuna", dar cand te vei trezi o sa-ti fie foarte greu.
Sa ai grija de tine, continua-ti scoala si fa tot posibilul ca mama ta sa nu-ti lipseasca din gand si din inima!
Succes!

| AngelWhatt a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa o visezihappy chiar daca ti la eabig grin