| Sportacus123 a întrebat:

De ce sunt unele persoane care deși duc o viață bună, își complică viața cu toate prostiile? Fură, consumă droguri, se iau la bătaie cu alții, etc.

12 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cei pe care ii descrii tu o duc bine dar nu prin meritul lor, sunt acele beizadele care au bani de la sponsori si parinti, o fac pe durii nefiind nimic de capul lor!

Oamenii care au realizari pe propriile forte, nu au nici timpul si nici naivitatea sa faca chestii inutile sau nocive pentru viata lor!

| gabicoo a răspuns:

Pentru că dacă o duc bine încep să se plictisească, iar dacă se plictisesc încep să se scarpine undeva și din cauza asta postează zilnic pe TPU și apoi fac cancer.
Deci dacă vrei să scapi de cancer nu mai posta pe TPU și găsește-ți altă ocupație.

| mODIN a răspuns:

Chiar recent am auzit o teorie cum ca omul (si si alte animale, de altfel) este programat sa caute probleme de rezolvat. In momentul cand totul e intr-o ordine perfecta, trebuie sa-si creeze singur haos ca sa aiba ce indrepta.

Răspuns utilizator avertizat
| mODIN a răspuns (pentru Sportacus123):

Zici? A fost vreodata viata ta in ordine perfecta? A mea cel putin nu a fost, mereu a existat ceva ce trebuia corectat sau indreptat urgent.

| Lupică27 a răspuns (pentru mODIN):

Tu incurci matematica cu alte tematici.

| Lupică27 a răspuns:

Lipsa afectiunii

| nyoentox2002 a răspuns:

Pai cred că din cauza suferintei

| LaviniuA a răspuns:

N-ai auzit de dependenta?

| MrAM a răspuns:

Pentru ca acele persoane se plictisesc repede si cauta sa obțina senzații tari/ stari " high", cu efort minim.

| sparklingqueen a răspuns:

Pentru adrenalina presupun eu

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Din prostie... de prea mult bine, de prea mult confort care ii face sa nu-si mai doreasca mare lucru. Mintea le este inundata de rau, pentru ca insasi Raul vine cu "viata buna". A se citi "viata buna" - ispita!