| RoseNglory a întrebat:

De ce unele persoane casatorite poarta verigheta pe inelarul de la mana dreapta? Astept un raspuns rapid cum n-am timp acum sa rascolesc net-ul...

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca nu sunt cununati in biserica, verighetele sunt doar de forma.
Sau fiindca mana dreapta e mai groasa decat stanga si daca verigheta le e larga pe stanga, le va veni pe dreapta.

greece12
| greece12 a răspuns:

In Grecia purtam verigheta pe mana dreapta.Si pe mine m-a mirat, dar ei spun ca e mana cu care iti faci cruce...

| RoseNglory explică:

D-ra adelyna21 nu cred ca realizezi pe ce site te afli.

| adelyna21 a răspuns:

Asa cum stai cel putin 5 min sa scrii aici asa poti sa intri pe google sa pui aceeasi intrebare.