| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii parinti par sa nu-si iubeasca copii?
Cunosc o fata care nu mai are mama, si tatal ei o injura toata ziua, o ameninta cu bataia, o pune sa faca ea toata treaba si el doar sa stea... Si cand o vede ca e suparata ii spune ca o iubeste... E adevarat sau doar zice asa ca ea sa se simta mai bine? (Parintii ei si-au dorit-o foate mult) Dar totusi daca tatal ei o iubeste, de ce se comporta asa cu ea?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Copilul poate suna la Asociatia Telefonul Copilului:
116-111 care este gratis intre 8 dimineata si 12 noaptea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este problema ta sa te bagi in relatia fetitei aleia! Nu este problema ta sa te intereseze de ce unii parinti se comporta diferit cu copii lor si nici nu-i nevoie sa intelegi asta!

Singura ta obligatie este: sa inveti la scoala si sa asculti de parintii tai!

| PainTech a răspuns:

Prea mult din ceva se transforma ( paradoxal ) in inversul acelui lucru.

Precum si inhibitia duce la consum mai mare, religia la fanatism nebun asa si iubirea excesiva se transforma in ura.

Poate si lipsa mamei a dus la acest comportament.

| Nilsson a răspuns:

N-avem de unde sa stim ce e in mintea lor, dar asa ceva nu e normal, sa iti bati si sa iti injuri propriul copil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe un copil nu ar trebui sa il injuri, si sa-l faci de tot rahatul sa strânga dupã tine. Trebuie iubit si invatatã singur sa-si facã treburile dar nu si pe ale tale.

| Silwian a răspuns:

Pentru ca provin din familii destramate! fiind copii la randul lor ce nu au fost iubiti!
Ori respectivul copil este venit dintr o greseala!