| alexutzu200 a întrebat:

am nevoie de ajutor sa va explic un pic... prietena mea crede ca nu o iubesc parinti pentru ca tatal ei este in Italia la munca si mama ei a lasat-o cu bunica si nu o vede decat odata pe luna spune ca il iubeste doar pe fratele ei mai mic si pe ea nici macarbnu o baga in seama daca vrea ceva i cunosc situatia si nunstiu cum sa o fac sa se simta mai bine sa o conving ca parintii ei o iubesc cu adevarat

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incearca sa ii explici ca de multe ori parintii sunt obligati de imprejurari sa caute de lucru mai departe.Ea nu realizeaza ca trebuie achitate facturi, plati, impozite...Intotdeauna pare ca se da mai mare atentie celui mai mic, dar parintii isi iubesc copiii la fel.Numai ca se manifesta fata de ei in functie de varsta.

3 răspunsuri:
| CreaţaWsz a răspuns:

Vobeste cu ea, incearca sa-i explici ca se inseala, fi alaturi de ea si arata-i macar ca tu o iubesti.

| hardybyt a răspuns:

Pustiul, mai devreme mi-ai lasat mie un comentariu despre gramatica mea. Mai intai asigura-te ca a ta este in regula, dupa vino si comenteaza pe la altii. Am zis asa ca fapt divers. Ciao!

| alexutzu200 explică:

Ziua buna. Va multumesc celor care ati raspuns si stiu ca asa este am incercat sa i explic asta si cat de cat a inteles... eu chiar tin mult la ea si ea stie asta imcerc sa i fiu alaturi cat pot de mult... Va multumesc din nou