| inger-ranit a întrebat:

Deci...am 13 ani, si simt ca nimeni nu mai tine la mine. brusc! inainte eram in centrul atentiei, toti imi erau prieteni, acum insa... stau singura. ce pot sa fac ca sa fiu din nou asa. am vorbit frumos cu ei si am fost o prietena adevarata! va rog sa-mi raspundeti. am nevoie de sfaturi!

Răspuns Câştigător
| adelutza_9680 a răspuns:

Cred ca este o perioada.Intre timp incearca sa socializezi.Analizeaza-ti gesturile si vezi daca ai gresit sau ai suparat pe cineva. Daca persoanele carora le-ai gresit(daca le-ai gresit)tin la tine, atunci te vor ierta, caci orcine merita inca o sansa(dar nu trebuie sa profitam de bunatatea altora). Nu trebuie sa fii mereu in centrul atentiei(prea mult strica). Poate este si o depresie sau impresia ta.Incearca sa devii aceiasi persoana(daca intre timp te-ai schimbat). Totul va revenii la normal.Succes!

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Poate e doar asa o perioada. va trece! toate-n viata-s trecatoarewinking kiss. gandeste-te daca nu le-ai gresit cu ceva, daca ai facut-o cere-ti iertare, daca nu inseamna ca e doar o depresie de-a ta. si eu cateodata ma mai simt singur a, chiar daca nu sunt. si cineva este acolo pentru minewinking
va mai trece ceva timp si totul va reveni la normal. nu trebuie sa fii neaparat tot timpul in centrul atentieiwinking kiss. si chiar daca nimeni nu iti este aproape, Dumnezeu e acolo sus. apropae pentru fiecare dintre noiwinking

| cipri08 a răspuns:

Tine minte 3 cuvinte : VIATA merge INAINTE

| g3orgy a răspuns:

Colegutsa... desi am aproape prietene adevarate si amici si rude toti care ma iubesc.si eu ma simt singura sad si mie foarte greu.asta e. bafta tongue mai vb la scoala