| danielutsaa a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutorul vostru... Cum sa imi fac prieteni? ma simt singura. prietena ca o consideram adevarata a uitat de mine si s-a imprietenit cu alte fete. spuneti.mi ce sa fac in cazul asta?sad

12 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Incearca sa fii tu insuti; acesta e primul pas ce trebuie sa-l faci. Nu incerca sa faci si sa pari cum vor fiecare dintre cei din jurul tau deoarece nu vei mai stii cine esti.
Al doilea fii deschisa la comunicare, implica-te in activitati extrascolare, ajuta, investeste in dezvoltarea ta si urmareste cine are pasiunile tale.
Nu fugi dupa prieteni deoarece vei suferi doar. Pe cei care o sa vezi ca merita sa fie langa tine... o sa fie atrasi sa vine.

| onasis1961 a răspuns:

Caută pe cineva care să te bazezi şi să-ţi fie prietenă adevărată nu făţarnică.

| educatie2021 a răspuns:

Poti face si tu acelasi lucru. Intra in vorba cu alte persoane. Cei care vor sa fiti prieteni se observa dupa modul cum te trateaza intr-o discutie.
Daca esti lasata pe dinafara, vei observa. Acolo nu trebuie sa insisti. Pur si simplu, in acel moment, trebuie sa cauti alte persoane.
Sunt sigur ca iti vei face prieteni noi. Baftaaaa!

| geoka23 a răspuns:

Ma bucura foarte mult faptul ca va ajutati atat de mult, vad o gramada de oameni ti-au scris poate ca nu sunt cei mai buni prieteni si nici nu-i cunosti macar, dar in ori ce caz nu esti singura credema.Sarbatori Fericite!

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Iisus poate fi prietenul tau, daca iL lasi.

| oompaloompa a răspuns:

Ca la gradinita!

| Ela234 a răspuns:

Exact asa am patit si eu crede-ma.Si chiar daca nu iti vine sa crezi, cea cu care nu ma intelegeam niciodata, mi-a devenit una din cea mai buna prietena.Deci, cauta pe cineva care sa te inteleaga, sa fie mereu langa tine chiar daca tu nu o credeai prietena ta!

| danielutsaa explică:

Heyyyy..va multumesc pentru sfaturi...ma.m impacat cu prietena meabig grin de fapt nu eram certata doar ca aveam eu impresea ca nu vrea sa vb cu mine. va multumesc mult si va urez Sarbatori fericite

| Supersuper123 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat cateodata acest lucru. Fi prietenoasa si amabila cu toti si mai ales ajuta pe toata lumea! Nu ii arata "prietenei tale''ca esti slaba adica nu te lasa afectata de ceea ce face ea. Nu fii ca ea! asta e cel mai important! Arata le tuturor cat de puternica esti pentru ca sigur esti! vei vedea ca totul va fi bine! Comtacteaza-ma daca vrei!

| morena90 a răspuns:

In primul rand sa nu fii trista, daca a facut asa ceva inseamna ca nu a fost prietena ta,, pentru inceput noi toti de pe TPU putem fii prietenii tai virtuali si asa nu te simti singura, iar in lumea reala incearca sa gasesti o persoana care te intelege si te place asa cum esti, pupici

| ConstantinDaniel a răspuns:

Buna :* sunt nou pe site si la mine e prima zi big grin poti incepe cu mine pentru inceput o sa fiu eu prietenul tau virtual (pentru ca nu stiu de unde esti)! laughing pentru inceput legat de ce ai spus mai devreme de prietena ta eu zic sa nu fi trista si sa te bucuri ca te-a lasat acum pentru ca la un moment'dat tot te'ar fi lasat deci ai scapat de o grija laughing big grin nu cauta uh sa iti faci prieteni lasa-i pe altii sa se indragosteasca de caracterul tau si de bunatatea ta aceia vor fi cu adevart prietenii tai happy Sau daca chiar vrei pe cineva cu, care sa iesi in oras la un suc la o cafea fale cinste la cativa o data de doua ori si o sa vezi cum o sa te sune!laughing) oamenii sunt materialisti vei gasi o gramada cu, care sa iti petreci timpul cand esti sigura tongue

| Name29u3wuih a răspuns:

Incearca sa pari fericita.Nu uita, fericirea ta e pe primul loc! Chiar daca nu o simti, nu ii da satisfactie.Se va intoarce de la sine la tine:*.Si daca nu, incearca sa te imprietenesti cu cineva care chiar iti va fi alaturi intotdeauna:*Baietii sunt o varianta foarte buna:Nu rad de tine, nu barfesc, nu sunt invidiosi.
Sper ca te-am ajutat, tinand cont ca am fost intr-o situatie similara. Funda?