| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Deci la anul s-ar putea sa merg cu familia la mare in Bulgaria cum e acolo ce activitati sunt, la restaurante ce fel de mancare este...asiatica mexiacana italiana, de care Pe litoralul Bulgaresc al Marii negre se vorbeste in romana sau in engleza sau si si? Cu ce este mai grozav turismul bulgaresc fata de cel romanesc?

Răspuns Câştigător
| YouNoob a răspuns:

Nici o activitate si vezi ca e full de romani, de fapt sunt mai multi romani decat in Constanta lol asa ca poti vorbi romana.
Nu e mai grozav, dar au preturile mai mici si relativ servicii mai ridicate, deci au devenit brusc mai convenabili.

1 răspuns:
| newsun a răspuns:

Buna,

In ceea ce priveste hotelurile ofera o varietate de activitati, animatii pentru copii si adulti, mancarea este super gustoasa aici referindu-ma la mancarea lor traditionala. ca si limba se poate vorbi engleza. De asemenea ofera o gramada de excursii si activitati pentru turisti care la noi lipsesc cu desarvasire pe litoralul nostru, cum ar fi: jeep safari, excursii la istanbul, excursii in principalele orase al bulgariei, vizitarea oraselor antice Nessebar si Sozopol, seara traditionala cu dans ritualic pe carbuni incinsi si vin nelimitat. Optiunile sunt foarte multe. Sper ca ti-am trezit interesul, si daca ai alte intrebari ma poti contacta fara probleme.