| anonim_4396 a întrebat:

Deci sunt indragostita de un baiat din liceul meu.El e cu un an mai mare(a 10-a) si nici macar nu cred ca stie cum ma cheama.Il vad zilnic pentru ca vine la noi in clasa, probabil place pe cineva si cu siguranta nu sunt eu.Mi-ar placea sa ii spun ce simt, macar sa imi incerc norocul dar eu sunt foarte timida si imi este foarte teama sa imi arat sentimentele.Eu il plac extrem de mult, imi place totul la el, mi se intampla sa il visez si noaptea. Dati-mi un sfat.Cum as putea sa ii marturisesc tot ce simt? Cum as putea sa ma imprietenesc cu el? ofer fundita

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Cand il vezi, priveste-l in ochi, zambeste-i, poate il si saluti. Nu trebuie sa ii spui nimic, vezi doar cum reactioneaza.
Daca place pe altcineva este foarte greu sa il faci sa aiba ochi pentru tine. Cand mai vine la voi in clasa, urmareste-l ce face si pe cine priveste. Iti va fi clar pe cine place. Daca te place pe tine, vi se vor intalni privirile. Daca se intampla asta, zambeste-i.

3 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Uhm.ce ar fi sa te cunosti cu el mai intai? Si sa observi ce fel de persoana e si daca chiar iti place.
E totusi prea devreme.Cunoaste-te cu el si vezi pe urma ce faci.

| saftaiiustin a răspuns:

E mult mai usor sa ii marturisesti in mediul virtual (de ex pe FB)
Dar tot mai bine e sa va intalniti fata in fata

| drivere a răspuns:

Incearca sa te apropii usor de el, sa te bagi in vorba cu el. Dar vezi cum o faci, sa nu cazi in extrema cealalta si apoi sa para ca-l sufoci. Daca esti timida poti vorbi cu el prin intermediul internetului sau faci rost de numarul lui de telefon de la prietenii lui. Daca esti stapana pe tine, du-te tata la el, il iei deoparte, il privesti drept in ochi cu un zambet cuceritor si ii explici situatia. Ti-am dat mai multe posibilitati, tu alegi. Actioneaza, pana nu ti-l fura alta. Succes!winking