| DieDieMyDarling a întrebat:

Da...deci, in general sunt o fire extram de timida, poate chiar prea timida. De cele mai multe ori imi este frica sa spun ceea ce gandesc de teama sa nu fiu respinsa. Iar acum cand imi place cu adevarat de cineva imi este frica sa nu ii marturisesc acest lucru. Chiar imi este teama sa nu distrug si prietenia pe care o avem. Sincer nici macar nu stiu daca ma place sau nu si nu as vrea sa fiu prea increzatoare in mine. Ce ma sfatuiti sa fac? happy Fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Skeez a răspuns:

Hmmm
Complicata situatie...
Sa vorbesti cu el nu are rost ( nu spun ca comunicarea nu e solutia ) dar ai putea sa te incurci si sa iasa rau...
Eu am cam 2 variante :
1)Poate ca daca nu i-ai spune in fata ar fi mai bine asa ca incearca sa vorbesti cu el pe mess, vezi cum decurge iar apoi il intrebi ceva gen,, Uite vreau sa stiu daca iti place de mine,, sau poate gasesti ceva mai caractersistic tie ca sa nu creada ca e o gluma proasta...
2) Incearca sa rogi o prietena sa vorbeasca cu el si sa-l ia cum stie ea si sa afle ce si cum

Sper ca te-am ajutat Succeswinking

2 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

In primul rand, relaxeaza-te, gandeste-te ca nu o sa strici nici o prietenie daca ii spui acelei persoane ca o placi. Chiar daca, in cel mai rau caz, nu te place, prietenia voastra nu se va sfarsi. Poti sa exersezi ce vrei sa-i spui respectivului baiat cu BFF-ul tau. Asa vei fi mai relaxata si nu te vei gandi pe moment ce sa-i spui. Poti sa-i spui pe mess/Sms/facebook etc. ce simti. Asa nu veti fi fata in fata, deci nu iti va fi rusine de privirea lui. De obicei, internetul este calea cea mai buna pentru persoanele timide. Spune-i unei prietene de-a tale (trebuie sa fie foarte serioasa si sa o ai la mana cu ceva) sa vorbeasca cu el si sa-si dea o parere despre tine. Afla daca are prietena, pentru ca, daca vrei sa-i declari dragostea, te vei pune rau cu iubita lui si nu cred ca vrei asta. Poti sa-i lasi un bilet. Si asta este o cale buna pentru o persoana timida. daca tii neaparat sa-i vorbesti face 2 face (fata in fata), ia-l pe departe, spunandu-i ca simti o atractie ciudata pentru el. Trage aer in piept si nu ezita sa-i spui, pentru ca nu se stie, poate te place si poti pierde ocazia. Noroc!happy

| Lindaaa a răspuns:

Eu sa fiu in locul tau nu i-as spune in fata caci nu as avea curajul cred ca nici tu.Mai intii ai putea sa te interesezi cei place lui sa va apropiati mai mult si prin intermediul cuiva sa afli daca ii place citusi de putin de tine. Daca da nu este necesar sa-i spui dar apropiete de el petrece mai mult timp cu el ca el sa te placa din ce in ce mai mult apoi daca el nu face primul pas poate ca e prea timid atunci ai putea sa-i spui si vezi ce iesi iar daca el nu vrea ii spui ca nu doresti ca acest lucru sa va afecteze prietenia si gt succes sper ca te-am ajutat
FUnditsa?