| Sfinnx a întrebat:

Din pacate am intrat intr-o chestie complicata.Si nu stiu cum sa ies.E vorba despre o relatie la distanta.Totul sta in felul urmator:
Am incheiat o relatie luna aceasta in 8.
Nume:Mihai varsta 17 ani
Durata relatiei:7 luni
si da.din pacate o relatie la distanta[ 250km]
Dupa aceste 3 saptamani,dupa ce am trecut din depresie,m-am apropiat tot mai mult de un prieten, Norbi. si am inceput sa il plac, sau ceva de genu.Si ne-am tot vazut si. si lui ii place de mine.Prietena mea cea mai buna a vorbit intr-o seara cu Mihai si am aflat ca vrea sa se apropie iar de mine si sa fim impreuna.[Cand am auzit am zis asa: Mda acum vrea sa se impace cu mine cand vede ca ma pierde, si pana acum nu a facut nimic cu toate ca eram in stare critica].
A doua zi, am iesit iar cu Norbi si pe cand sa ne luam ramas bun.m-a sarutat.Am ramas socata. Faza e ca totul s`a intamplat prea brusc, prea rapid.Nici nu am constientizat. Dupa aceea recunosc mi-a placut, dar m`am simtit si prost.Nu vreau sa il fac pe Mihai sa sufere, cu toate ca am sentimente pentru el.
Nici eu nu stiu ce e in capul meu si trebuie sa ies neaparat din situatia asta.Inima spune sa fiu cu Norbi, dar creierul e de alta parere >

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate vei regreta pe viitor, poate va fi altfel însă e alegerea ta, pe moment alege cu inima și bucură-te de cel de lângă tine (ești prea tânără să ai relații serioase - anul 2 de facultate ar trebui să fie un start pentru un viitor doar în doi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-as puta ajuta mai bine daca mi-ai raspune la urmatoarea intrebare: Relatia[fosta ta relatie] ta cu Mihai e virtuala?[ fiind vorba de 250 km]

| Sfinnx explică (pentru anonim_4396):

Mda :\ Dar e un baiat de nota 10.Singurul care m-a invatat sa iubesc cu adevarat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sfinnx):

:] Te-am intrebat pentru ca sunt intr-o situatie similara cu a ta. As putea sa spun ca m-am bagat intr-un rahat mare de tot. Cel mai bine pentru tine ar fi sa ai o relatie cu Norbi si sa fiti doar amici sau chiar cei mai buni prieteni in relatia tu-Mihai. :] sper sa decizi cum trebuie.

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Cel mai bine asculta-ti inima. Mihai daca te-a facut sa suferi o data te poate face si iar, si iar, si tu tot sa il ierti. in plus, Norbi poti fi sigura ca nu te inseala, ca iti e alaturi, ca va fi mereu langa tine. Parerea mea. Acum tu decizi.

| sNkMihai a răspuns:

Sall Pai eu zic ca cel mai bine i-ai spune cui simti ca il iubesti lucrul asta celuilalt ar trebui sa ii spui ca s-a terminat si sa ii spui sa ramaneti prieteni.

| stancuioana a răspuns:

Asculta-ti inima

| KaliErika a răspuns:

Asculta-ti inima!