| Sara2 a întrebat:

Dupa cat timp se duce mirosul de ceapa? daca te speli pe dinti si iei o guma se duce imediat?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

O apa de gura e mult mai buna trece imediatwinking

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se duce. Se zice ca e bine sa mesteci patrunjel. Daca vrei sa nu se simta cand vorbesti cu cineva, spala-te pe dinti de 4-5 ori la interval de 20 de minute si mesteca patrunjel proaspat tot asa de 4-5 ori cate 10 minute fiecare etapa. Daca vrtei sa saruti pe cineva, asteapta minim 8 ore.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe langa cele spuse deja de distinsii mei colegi, mai poti avea in buzunar niste boabe de cafea prajita, pe care, cate 4-5 odata, sa le rontai, ca sa atenuezi damful de ceapa! Si mai consuma, cu 3-5 minute inainte de intalnire, ciocolata cu menta!

| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca dureaza destul de mult mirosul si nu prea se duce chiar daca te speli pe dinti sau mesteci guma, poate doar putin...

| Leea1234 a răspuns:

Daca consumi alimente puternic mirositoare, precum usturoiul sau ceapa, periatul dintilor, ata dentara si chiar apa de gura iti vor "acoperi" temporar mirosul. Acesta nu va disparea complet pana cand alimentele respective nu vor fi eliminate din organism.
asa ca i-ati cu tine un pachet de orbit, sau bomboane mentolate!

| mioara a răspuns:

Cand ai o intalnire nu mananci ceapa sau usturoi mesteca patrunjel verde si o cana de lapte fierbinte.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Degaba te speli caci mirosul vine din stomac

| ela84 a răspuns:

Nu trebuie sa iti speli doar dintii, ci si obrajii pe interior si limba:= o gumitza orbit:pe si e ok.in privinta patrunjelului ...interesant .nu am incercat.

| Gexu a răspuns:

Presupun ca nu este prima oara cand manaci ceapa:d Mirosul persista dar mai mult cel de usturoi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mirosul mai persistă, dar foarte slab. Mestecă pătrunjel verde!
O gumă mentolată sau spray de gură cu mentol.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mesteca inainte de guma, frunze verzi de patrunjel stropite cu putina lamaie.

| sTeFaN. a răspuns:

50-60 minute, se duce mirosul complethappy