| Alina291 a întrebat:

Dupa parerea voastra, credeti ca prietenia se poate transforma in dragoste?

27 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Suntem capabili de orice: si ura si ironia se pot transforma in dragoste-problema este cat pot ramane asa?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, de ce nu!
Pa, pa.

| cuvant a răspuns:

Prietenia intotdeauna e bazata pe dragoste, chiar daca la inceput nu ne dma seama pe parcurs daca nu exista dragoste intre parteneri nu exista nici prietenie.
Daca te referi sa te indragostesti de partener... exista si fara dragoste daca unul din ei depinde de ceva material sau pur si simplu de imaginea ta.
In rest o prietenie fara dragoste nu exista.

| irina20 a răspuns:

Da.Se poate, la mine s-a putut.

| mona a răspuns:

Categoric ca da

| Liviucu a răspuns:

Da, de cele mai multe ori. Mai ales cand nu ai pe nimeni alaturi si acea persoana iti are grija mai mereu. E vorba de acea atasare pe care multi nu o accepta la inceput dar care devine atat de frumoasa... de molipsitoare...

| FeliciaCorinaA a răspuns:

In momentul in care te imprietenesti cu o persoana o faci pentru ca iti place ceva la ea, pentru ca te simti bine in compania ei, pentru ca aveti lucruri in comun. Daca stau mai bine sa ma gandesc cam asa se intampla si cu dragostea, cel putin la inceput ca dupa aceea lucrurile se muta pe un alt plan. Eu sunt de parere ca prietenia(nu cea din copilarie) aduce odata cu ea si putina dragoste care poate creste sau nu. Mie mi s-a intamplat sa imi vad un bun amic intr-o lumina diferita intr-o zi si sa descoper ca nu m-as supara deloc daca el ar deveni iubitul meu. Ciudat, nu? laughing

| neutrino a răspuns:

O relatie de dragoste numai pe temelia unei prietenii adevarate se poate dezvolta si inflori. Restul sunt doar aventuri.

| Wøodenpints a răspuns:

Iar dragostea în sex. Iar sexul în orgie.

| suităr a răspuns:

Sigur..si inca usor

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

De cele mai multe ori, două persone de sex opus nu pot rămâne mult timp doar prieteni buni fără să ajungă la cultivarea unor sentimente romantice.

Răspuns utilizator avertizat
| Voidwithin a răspuns:

Posibil

| Puffulets a răspuns:

Da, de ce nu.:d

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Da, depinde. thinking

| JIJ a răspuns:

Cred ca cea mai buna si sanatoasa iubire se naste din prietenie, daca e iubire la prima vedere si se hotarasc sa fie impreuna sunt sanse mari sa se certe sau sa se plctisesaca foarte repede unul de altul.

| L7w7n7d7 a răspuns:

Nu,poate numai invers.
Aşa nu merge, de fapt poate mai merge, dar nu e ceva serios.
Oricum la mine dacă o fată e în friend zone, acolo rămâne, nu m-aş băga niciodată într-o relaţie cu o amică.

| Aphrodytha a răspuns:

Cu siguranta da, dar depinde de la caz la caz.

| AnaMaria2719 a răspuns:

Prietenia in dragoste da dar dragostea in prietenie, niciodata! Pacat ca de multe ori cand prietenia se tranforma in dragoste e doar din parte unuia, de cele mai multe ori.Si cum celalat nu-i poate impartasi dragostea se sfarseste si prietenia.Mi-am dat seama ca o mare prostie sa strici prietenie de 2-3 ani doar pentru ca una dintre parti s-a indragostit.Insa... daca nu invatam din greseli, atunci de unde?!

| bogdan133 a răspuns:

Da, dar trebuie sa fiti siguri daca doriti acest lucru, sa nu stricati prietenia.

| Anirock a răspuns:

Nu prea cred, dar in ziua de azi orice e posibil.

| NellyMarian a răspuns:

Da sigur ca se poate

| Ursulake a răspuns:

DA.

| Chumlee a răspuns:

Absolut!

| vgabriel a răspuns:

Indubitabil... nu cred ca exista o prietenie intre un baiat si o fata fara sa existe un scanteie intre cei 2