| anonim_4396 a întrebat:

Eu baiat 28 de ani, fata 20.
Vorbim de aproximativ 2 saptamani impreuna, recent am fost la ea acasa la parinti la sat, totul super ok, am inceput relatia ca si prietenie.
Stam in chirii diferite pe aceeasi strada, mai mult dorm eu la ea. Am ajutat-o cu foarte multe, o duc la lucru cu masina etc.

Ea la cum a povestit a fost destul de deschisa in relatii, adica a avut multi, iar eu nu prea. Nu pot spune ca imi este teama si nu o judec, dar cumva parca simt o presiune asa pe mine daca pot face fata sau daca procedez corect cu ea, adica daca o iau prea in serios.
Mama ei descris-o ca e o fire mai nebunatica, iar in preajma mea pare sa se muleze cum sunt eu cred eu, acum nu zic ca eu sunt zen. Ea pare destul de ok educata de acasa, dar cand fata povestea ca a avut perioade cand iesea cu mai multi deodata etc, tot ma gandesc daca nu se forteaza cumva si daca e totul acum asa temporar.

In partea intima mi se pare ca asteapta de la mine in mare parte sa iau initiativa, iar eu in trecut am vorbit cu o fata care era mai pasionala, sa zic asa cerea, iar la ea nu se intampla acest lucru. Si ma gandesc cumva daca e normal sau nu.
Sa zic asa am avut poate 2 momente chiar 3 cand chiar am simtit ca a fost super ok. Spunea sa o luam usor ca ajungem la monotonie.

Mi-a facut in gluma de 2 ori o remarca negativa si eu am luat-o ca atare.

Credeti ca e ok o relatie de genul 20-28?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Vezi sa nu se joace cu mintea ta, lasa trecutul ei in spate si vezi cum se comporta cu tine, dar nu vad nimic serios la mijloc cand apare fraza "sa o luam usor", emotia se simte, nu se gandeste, daca te place cu adevarat nu o ia usor deloc, te face al ei cu prima ocazie.

| Violleta2022 a răspuns:

User suspendat

| dullcat a răspuns:

Daca aveti prioritati diferite, adica tu doresti sa te asezi la casa ta si ea inca doreste sa se distreze, nu, nu prea e ok relatia.

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca e ok dar ar fi mai ok daca tu ai avea 35 iar ea 27...
La 20 de ani ea inca e aventuriera, nu te astepta la nimic serios deocamdata. Probabil e cu tine ca a vazut ca ai masina ca o poti duce mereu unde vrea etc.
Poate ca nu e asa dar asa pare la prima vedere, oricum continua relatia cu ea si timpul va decide daca chiar te iubeste...

| FreddieM a răspuns:

Fata pare încă conectata cu trecutul ei adolescentin, nu cred ca ia în serios relația, ești doar un număr, ce-i drept, o ocazie rara, un tip ca tine, cu o gândire matura și situație bună, nu mai pupa ea.
II faci plăcerile, o bagi în seama, o tratezi bine, normal ca sta ca câinele în covata, ca pisica după soba.
Confortul e numărul unu, nu contează cine i-l oferă.
Eu as opta pentru o iubita mai matura cu ceva experienta de viata, pe care sa ma pot baza și că-mi oferă suport la necaz și de la care am ceva de învățat dacă e nevoie.
Toate relațiile de acest tip, cunosc o grămadă, au fost destinate eșecului. Și culmea, tipul în cauza, la aproape 40 de ani, după un divorț și vreo trei iubite tinerele care toate i-au dat papucii dupa ce l-au consumat, tot,, prospături'' cauta tembelul.
Multa bafta și deschide ochii.
Cheers