| Anonima123A a întrebat:

Imi cer scuze daca nu ma exprim tocmai bine! Deci de curând m-am întâlnit cu iubitul meu,el a încercat sa ma excite si sa ma frece in zona intimă,oricum eu aveam colanți pe mine,deci nu am avut contact sexual (sunt virgina)
Dupa ce am ajuns acasă am observat ca aveam pe chilotii o pata de sânge! Este posibil ca himenul sa mi se fi rupt? Adica na mi se pare putin ciudat cu pantaloni pe mine si el doar ce-a împins cu degetul,sa mi se fi rupt himenul?
Eu i-am povestit lui si el mi-a zis ca nu crede a fi himenul posibil m-a lovit el si de aia mi-a curs! M-ar fi interesat părerea voastră.
Atunci cand chiar cu adevarat voi face sex cu el, este posibil sa-mi mai curgă sange?
P.S: va rog mult fara jigniri, si scuzati-mi exprimarea! Chiar nu aveam pe cine intreba!
Va multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De asta nu imi plac mie virginele, pe langa lipsa cunostiintelor de baza de anatomie a organului sexual feminin, cand le apuca paranoia cu himenul, nu mai scapi de ele

| mihai69 a răspuns:

Cel mai probabil s-a produs o leziune cutanată superficială (zgârietură).

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi fost util sa ne spui daca sangele era proaspat sau nu.
Nu vad cum ar putea sa iti rupa himenul prin pantaloni si fara sa te doara. Nu cred ca aceasta ar fi sursa petei. Cam 40% din femei nu au sangerare la primul contact sexual, deci este posibil ca nici tu sa nu ai. Dar as crede ca e mai probabil sa ai ceva dureri (suportabile) si sangerare.
Nimic din ce putea sa iti faca el prin pantaloni nu ar fi trebuit sa provoace sangerare. Ar fi o idee buna sa te examinezi singura la exterior cu o oglinda si sa cauti o eventuala rana.

| Shriti a răspuns:

Nu te teme, nu ai cum sa fii insarcinata. Oricum, aia poate fi inceputul menstruatiei, ovulația sau simptomul unei boli, nici intr-un caz nu te-ai dezvirginat.

| EuforikcuKappa a răspuns:

Nu s-a rupt, ai avut o simpla leziune.
Stai fara griji.

| itsdaviddarius a răspuns:

Nu are cum...himenul se rupe doar cand e penetrat de mai multre ori adanc...