| Astridaioana a întrebat:

Eu cred ca mama mea are probleme, sincer. Acum cateva zile mi.am dat comanda de o carte in engleza si mi-a placut foarte mult si mi.am facut temele si apoi am inceput sa citesc. Citisem deja jumatate din ea in prima zi si voiam sa o termin in a doua si m.am pus sa citesc. In urma cu cateva zile inainte sa-mi cumpar cartea mi-a zis ca : Ia.ti si tu o carte si citeste in loc sa stai pe telefon" A doua zi cand citeam face la mine: Mai termina o data cu cartea aia doar n.o sa citesti incontinuu, ce e asta? Mi s-a parut foarte ciudat avand in vedere ca eu citeam nu faceam altceva, nu stateam pe telefon si i.am zis : Pai nu tu mi.ai zis sa imi iau de citit ca sa nu stau doar pe telefon?
Si imi zice : Ma iei tu la intrebari pe mine? Unde suntem aici la interogatoriu? Iar apoi a iesit din camera.
Mie mi s-a parut foarte ciudat.
Azi am rugat.o sa sune putin la o firma de pe net pentru ca maine e ziua unei prietene si nu a ajuns inca coletul. Si cand cauta numarul i.am zis eu ca ma simt rau si ca imi vine sa vomit si i.am zis sa imi dea si mie o pastila ca nu stiu de care sa iau. Nici n.am terminat bine de zis si incepe sa urle la mine : M.ai pus sa caut numarul cate vrei sa fac in acelasi timp sa iti dau si pastile. Dar cine ma crezi servitoarea ta? Ia uite ce figuri ai in cap. Am fost foarte socata pentru ca nu ma asteptasem la reactia asta, doar ii cerusem o pastila. Si i.am zis : Pe cine vrei sa rog in afara de tine ca doar tu esti mama mea, te.am intrebat sa imi dai o pastila"
Si face la mine ca ce nesimtire si ca cine ma cred ca a ajuns bataia mea de joc si a iesit din casa. Nici nu stiu cum sa reactionezi in momente ca astea. Oare gresesc eu cu ceva? Innebunesc eu sau are ea niste probleme?

1 răspuns:
| Betty12345678 a răspuns:

Se pare ca ea are probleme si isi varsa nervi pe tine, nu cred ca e nebuna, si mami facea asa cateodata, daca nu te raneste sa zicem ca e ok, incearca sa ii vorbesti frumos sa vezi ce s-a intamplat.