| Anosnimus a întrebat:

Eu plac o colega dar sunt cam rusinos si nu stiu cum sa-i zic asta.Mi-e frica ca nu cumva sa zica ca sunt nebun sau sa rada impreuna cu prietenele ei de mine.Ce sa fac ca sa îi spun ca o plac sau sa isi dea seama ea singura de asta.Sunt nedumerit.Dau funda.Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Atunci asigura-te ca si ea te place inainte sa-i spui. Da-te subtil la ea si ncearca sa faci in asa fel incat sa petreceti mai mult timp impreuna.

| T0T a răspuns:

Cine ar fi atât de tâmpit încât să zică că ești nebun pentru că placi o persoană, sau poate chiar tu ești pentru că crezi asta. Nu e nicio rușine să placi pe cineva, e ceva absolut normal. Nu prea ești dezvoltat psihic, ce vârstă ai?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Si la ce-ti foloseste sa-i spui? Tre sa o faci pe ea sa te placa.

| T0T a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu există să faci pe cineva să te placă. Există să fii așa cum ești dacă vrei ceva serios și dacă omul te place pentru ceea ce ești nu mai e nevoie să îl faci tu să te placă căci după o dai aiurea chiar din perspectiva mea. Mi se pare că ai o mentalitate cam deplasată cu acel "Si la ce-ti foloseste sa-i spui?". Dacă cineva chiar te place, te place de la început, altfel nu te place. Nu este posibil să faci pe cineva să te placă dacă nu te place, doar în caz că nu te cunoaște cum trebuie.

| Divy a răspuns:

Omule dacă nu faci asta acum mai târziu când va fi căsătorită și va avea copii și vă veți vedea la reuniune și îți va spune că te-a plăcut vei smulge fiecare păr din capul tău.
Dacă râde nu- bai dar că te consumi atât și îți creezi regrete o să te doară mai tare ca râsul acela, deci bea ceva să prinzi curaj, dă-ți o palmă și fi direct nu lăsa acea întrebare să îți strice viața, dacă nu tu măcar informează-te cumva e Ask, Facebook, întreabă un prieten, etc

| Alexandra4500 a răspuns:

Acum ori niciodata!

| versatile a răspuns:

Spune i pur si simplu si vezi ce se intampla, daca spune prietenelor nu e asa mare lucru, intr o saptamana trece tot "zvonul"