| caramelagurl33 a întrebat:

Eu si sora-mea ne-am certat, si nu stiu cum sa ma impac, e tare grea de cap
imi zice si mie cineva, cauza este o amarata de dupa-amiaza.eu vroiam s-o petrec in parc cu prietenele mele, dar trebuie s-o duc pe ea la plimbare si s-a suparat si a zis ca nu vreau sa fiu sora, ce e de facut cu piticania asta incapatanata?

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Eu zic sa o scoti si pe ea o ora afara dupa care sa iesi cu prietenele tale.Asa sunt copiii, eu am o surioara de 5 ani, o rasfatata pot sa zic, dar ma ocup si de ea dupa care imi vad de ale melehappy

3 răspunsuri:
| cristy_4404 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa o numesti piticanie pentru ca e sora ta si ar trebuie sa tineti una la cealalta si sa va respectaii reciproc sa aveti grija una de cealalta sa va ajutati ca intre surori si niciodata sa nu va intoarceti spatele una la alta pentru ca multi ar vrea sa aiba o sora sau un frate cu care sa stea de vorba sa ceara un sfat sau pur si simplu sa aiba pe cineva aproape dar nu sunt asa de norocosi ca voi si sunt singuri si poate ar da orice sa aiba un frate sau sora parerea mea e ca nu ar trebui sa va certati cereti scuze si fa-o sa inteleaga ca nu o sa se mai intample ce s-a intamplat si pe viitor dai mai multa atentie pentru ca e sora ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sai atragi mai multa atentie pentru ca sora este mai importanta decit prietenele sau daca totusi vrei cu orice pret sa esi cu prietenele tale ar fi bine s-o iei cu tine dar daca nu vrei deja ar trebui sa stai cu ea. O sa vezi daca te vei juca cu ea sau va veti plimba impreuna o sa va impacati mai bine.Eu cred ca prietenele tale daca iti sunt prietene adevarate te vor intelege si iti vor acorda o mina de ajutor.
Succese!

| ariadna_3250 a răspuns:

Ii spui ca ii pare rau si ca ai facut o greseala ingrozitoare asa am facut eu ca sora mea