| Cris29 a întrebat:

Explicati ce inseamna pentru voi o femeie nehotarata, care nu stie ce vrea si ce vrea de la viata. V-as ruga, daca se poate, sa dati si niste exemple prin care sa argumentati punctul vostru de vedere.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O femeie care poate spune ca azi vreau sa fac un lucru apoi maine spune ca face altceva si nu e decisa pe ea insine. Mai intra pe messenger ca te pot ajuta daca ai nevoie de o vorba buna.

| harciog a răspuns:

O femeie singura.

| cuvant a răspuns:

O femei nehotarata aceea care se pierde in multime.Nu ia decizii pentru ea si accepta sa ia altii deciziile importante.
Ii frica sa faca pasi spre dezvoltarea ei.

| Laura46 a răspuns:

O fem nehotarata are mereu o teama de esec,nu stie ce sa aleaga pentru binele ei, mereu e in dubii, prefera sa se retraga decat sa aiba curajul sa faca un pas inainte

| Hitch a răspuns:

Albert:O femeie care este totusi nehotarata poate totusi sa incerce mai multe posibilitati, ca sa aiba de unda sa aleaga, nehotararea totusi duce la nesiguranta iar nesiguranta la...NIMIC.

Ady:o femeie nehotarata este acea persoana care nu a facut suficiente greseli in viata ei care nu a trecut printre suficiente situatii, astfel incat sa isi defineasca scopul ei in viata.Simplu,stie sa faca ff multe lucruri si multe lucruri nu lea incercat.Atunci cand i sau deschis mai multe usi nu stie ce sa aleaga.O femeie ajunge hotarata si determinata in ceea ce vrea pe la 22 de ani.Persoanele care stiu mai dvreme de varsta aceea ce vor sa faca, pot fi mult mai doctrinate si invatate.

Crissa:O femeie nehotarata in viata este acea femeie care nu este sigura in ceea ce face si ceea ce gandeste, nu neaparat in prezent dar si in viitor.Chiar daca gresesti, din aceste greseli se invata si reuseste sa aleaga in final ceea ce e bine si sa deosebeasca si mai bine acele lucruri care chiar si le doreste sau care nu.

Emma:O femeie nehotarata poate fi nehotarata din pct de vedere al carierei sau din pct de vedere al vietei personale. Daca esti nehot. d.p.d.vedere al carierei inseamna ca nu ai cunostinte suficiente sau nu ai fost indrumata corect.
Daca este d.p.d. vedee personal inseamna ca nu ai incredere in tine insati ai nevoie de sprijinirea celorlalti, in cel mai bun caz, al partenerului de viata.