| elenababy a întrebat:

Fara o atractie intre tine si un posibil partener ai mai continua sa incerci sa-l cunosti sau sa ai o relatie cu ea/el? Nu ma refer doar la atractia fizica - in fond frumusetea fizica e trecatoare dar totusi trebuie sa-ti placa fata ei/lui, corpul sau macar ceva desi ar fi un sigur lucru legat de fizic. Mai trebuie sa existe si acea atractie intelectuala, ceva care sa te stimuleze, sa-ti puna mintea la contributie happy Daca n-ar exista una din cele doua sau amandoua eventual ce ai face?

4 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Atunci ar insemna ca nu avem nimic in comun si fiecare trebuie sa-si urmeze calea lui.

| inger02 a răspuns:

Eu nu as continua o relatie cu un baiat daca din prima clipa nu-i aceea atractie. cat de bine l-ai cunoaste pe parcurs aceea atractie nu prea apare. apare sentimentul de placere ca iti lac acele calitati ale respectivei persoane dar atractie nu. degeaba daca de la inceput nu exista atractia aceea scanteie s-a dus totul.pentru ca atractia aceea e improtanta prin atractia aceea iubesti pers respectiva, ti-o doresti langa tine, tie drag cand te vezi cu ia. nu incerca sa faci o relatie cu un baiat daca nu-i aceea atractie doar de dragul de al cunoaste. poti sa cunosti o pers doar ca amici dar nimic mai mult... succes

| Battery a răspuns:

Nu, daca nu te potrivesti cu o persoana din punct de vedere fizic si moral, ce rost ar mai avea sa te implici in vreo relatie cu acea persoana? Indiferent de tipul de relatie, cand doua persoane nu sunt compatibile, nu merge. Acum, desigur exista si exceptii. Daca el ar vrea sa fim intr-o relatie si as vedea ca la prima intalnire nu ne potrivim, as mai iesi de cateva ori cu el, cine stie, poate imi schimb parerea.

| JustMeeee a răspuns:

Eventual...eu spun sa stai sa te cunosti cu el, si probabil o sa vedeti pe viitor daca o sa mearga sau nu, probabil ca aveti nevoie de ceva care sa va stimuleze comunicarea, gasiti un subiect comun. Funda?