| elenababy a întrebat:

Nefiind o atractie intre tine si un posibil partener ai mai continua sa incerci sa-l cunosti sau sa ai o relatie cu ea/el? Nu ma refer doar la atractia fizica - in fond frumusetea fizica e trecatoare dar totusi trebuie sa-ti placa fata ei/lui, corpul sau macar ceva desi ar fi un sigur lucru legat de fizic. Mai trebuie sa existe si acea atractie intelectuala, ceva care sa te stimuleze, sa-ti puna mintea la contributie happy Daca n-ar exista una din cele doua sau amandoua eventual ce ai face?

2 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Fiecare cu experienta lui asa cum spunea cineva, sexul este sex iar dragostea dragoste.Problema se pune ca dragostea se vrea libera ca fiind cel mai inalt nivel al constiintei dar omul,din cauza egoului bolnav, o personalizeaza si aici se naste cufundarea ei in tacerea celui care iubeste, de asta se confunda cu suferinta.

| DAC a răspuns:

Se presupune ca daca te intereseaza aceasta persoana, din punctul tau de vedere ti se pare interesanta atat fizic, moral cat si intelectual.
Eu nu as continua cu o persoana care, dupa parerea mea nu ma atrage nici fizic, nici moral, nici intelectual, adica daca nu ma impresioneaza cu nimic, atunci de ce sa imi mai pierd timpul, ca pana la urma o sa ma satur si pun punct.Nu poti tine o persoana langa tine doar de bibelou, zic eu, asta doar daca nu te intereseaza altceva...