| Sfinnx a întrebat:

Fetelor,voi ati intalnit baiatul acela care face orice sa va vada fericita? Care mereu va face cinste si va spune cat de mult va iubeste.Care te saruta pe frunte si pe obraz ptc stie ca iubesti asta.Care face mereu compromisuri sa te vada fericita.Care te conduce spre casa chiar daca locuiti in directii opuse si este rupt de obosit.Care te saruta pe frunte si iti spune cat de mult te iubeste atunci cand faceti dragoste. Care va face cate o atentie indiferent daca e vreo zi anume.Care va trimite mesaje dragute mereu.Care isi face planuri de viitor si este de cuvant in tot ceea ce spune.Care face prromisiuni si le respecta. Care dupa o cearta tot el renunta la orgoliu si vine si te ia in brate si iti spune ca te iubeste chiar daca a fost vina ta, deoarece nu suporta sa te vada plangand.Care plange atunci cand aveti o cearta apriga si sunteti pe cale de despartire. Un baiat care face orice sa va vada fericita, care nu striga la voi..Care mai presus de iubit, va e si cel mai bun prieten.
Ati intalnit tipul asta de baiat?
Eu sunt enorm de norocoasa ca am dat de el.E ceea ce mi-am dorit.

41 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, l-am intalnit. Culmea, de doua ori. Cu al doilea m-am maritat. Dupa 10 de ani de la nunta, e chiar mai bine decat la inceput.

| Doub a răspuns (pentru Brigaela):

Awwee, cât de drăguţ. ♥♥♥
Vă doresc multă fericire în continuare. ^_^

| Brigaela a răspuns (pentru Doub):

Multumim.

| mgtow a răspuns:

Daca el e atat de injosit dupa tine ai nimerit prostul ideal, macar sa nu o dai in bara si sa il inseli ca ar fi pacat. Daca el o face trateaza-l la fel... vorbesc asa pentru ca eu am avut o experienta ingrozitoare si nu as mai da nimic pentru una noroc in relatie ce pot zice

| RAY a răspuns:

Asa ceva sunt iluzi,amagiri,asteptari ireale,irationale,credule,lipsite de maturitate,inteligenta, nu te poate face cineva fericit tu find nefericit,nu banii te fac fericit sau cineva anume,si exprientele si intelegerea ta ca persoana te poti face fericit,ceea ce scrii acolo sunt basme,in realitate nu exista oamenii fericiti, de fapt cred ca neam sinucide in grup cu milioanele daca nu ar fi frica de moarte,fericirea e o stare de iluzie, un om prost e fericit mereu, mi-a placut un citat un om beat si unu prost au ceva in comun fericirea infinita, in loc sa ne acceptam defectele noi visam la ceea ce nu suntem nici macar noi, culmea am evoluat atata timp si tot prosti am ramas

| Sfinnx explică (pentru RAY):

Sunt multe perspective din care poti aborda situatia. Nu zic ca nu iti dau dreptate prin " in realitate nu exista oamenii fericiti ". Traim in iluzie ..iluziile ne hranesc sufletul.Din iluzie traiesti pana mori. Poate si moartea e tot o iluzie happy Ne bagam in psihologie? Mai bine nu. Nu-si are rostul.

| RAY a răspuns (pentru Sfinnx):

Eu nu m-am bagat nici unde, am spus adevarul, ceea ce scrii acolo e ireal

| Sfinnx explică (pentru RAY):

Si daca in cazul meu chiar exista? Ce e drept ii si prima lui dragoste si poate asta explica mai mult decat de ajuns happy

| RAY a răspuns (pentru Sfinnx):

Pentru ca omul nu-i o fiinta perfecta e imposibil asa ceva, cand iubesti ai o obsesie compsuliva pentru persoana respectiva plus blocarea ratiuni de asta numai gandesti rational

| Drimmero a răspuns:

Esti o fata norocoasa, dar fete precum baiatul tau exista?

| UzOm a răspuns (pentru Drimmero):

Da, daca ai $.$ (coco).

| Drimmero a răspuns (pentru UzOm):

La asta ma gandeam si eu/

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

CE stiti voi pesimistilor laughing

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Zi-ne tu nea Broken, noi suntem pe cocotier!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am curajul! NU de alta dar iar se ia de mine Raluca pentru ca zic ceva de rau de fete, vreau sa dorm la noapte laughing.

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Bwuahahah,intri in ghearele lupului!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Drimmero):

Serios acum, tu chiar crezi ca va rezista basmul asta al lor?

| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu am idee, nu stiu cum se inteleg ei, e treaba lor ce fac, dar pana la infinit nu vor duce/

| R0R0 a răspuns:

Nu.

| Florentina9210 a răspuns:

Din pacate nu. Sper ca de acum incolo sa gasesc si eu, macar pe jumatate din ceea ce ai scris tu. Si la partea cu ''Care dupa o cearta tot el renunta la orgoliu si vine si te ia in brate si iti spune ca te iubeste chiar daca a fost vina ta, deoarece nu suporta sa te vada plangand.'', aici e mai greu. Mai rar asa baiat. Majoritatea baietilor folosesc orgoliul pentru a spune vorbe urate la adresa fetei, in niciun caz ca sa renunte la el pentru a o vedea pe ea fericita. Nu vreau sa fiu rea, am intalnit un baiat care la fel ma saruta pe frunte, pe onraji, pe manute, dar toate astea le facea ca sa ma atraga mai repede la asternut. Pun pariu ca al tau nu te-a invitat la el acasa dupa primele intalniri, nu?

| raluk27 a răspuns:

In afara de partea cu plansul la cearta, da, am întâlnit. E aici, langa mine happy

| Sfinnx explică (pentru raluk27):

Ma bucur ca l-ai intalnit. Cu toate meritam asa persoana iar la randul nostru sa fim exemplu happy

| UnBroken2016 a răspuns:

Sa postezi o intrebare cand va despartiti. Chiar sunt curios cat tine basmul asta al vostru.

| Sfinnx explică (pentru UnBroken2016):

O sa te tin la curent happy promit. iti si dau add.

| UzOm a răspuns (pentru UnBroken2016):

Trei (3) ani. laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru UzOm):

Daca nu se plictiseste de el inainte. Baietii ca el intra zilnic pe aici si se plang ca fetele sunt panarame pentru ca s-au purtat cum zice mai sus fata, si li se dau papucii ca devin plictisitori cu timpul. Prea multa atentie strica. Ce sa mai zic de faptul ca boceste ca o fata

| Pool77 a răspuns:

Mai multi sunt de genul, unica problema e ca aceea arata urat, saraci sau nu stiu ce chestii.
Ok, nu spun ca toti sunt asa insa multe fete cauta baietii tupeisti, mai mari sau cu o situatie materiala buna.Chiar colega mea mi-a afirmat ca este momentan cu prietenul ei, are 22 (baiatul) si ca e cu el doar pentru ii face cadouri frumoase plus ca sta vara in Austria pe gratis 1-2 saptamani.
Aici nu vreau s-o dau drept c.rva,dar cam asta este...
Stii cum este, multi alegem frumusetea si aspectul decat interiorul asa sunt si eu si altii chiar daca majoritatea spun ca nu conteaza conteaza la fel de mult ca si interiorul, poti sa ai inima de aur daca ai 6 dinti si umblii cu bicicleta la bar sa bei un suc la 1 leu si aia ceruti imprumut.
Si nu nu fetele/femeile sunt de vine, ci barbatii care se cred "Fat-frumos" insa nu observa ca au dintii mai galbeni decat chenarul asta de raspuns de la TPU, sau ca n-au un leu un buzunar totusi ok, hai ca fata nu merge pe bani dar totusi trebuie s-o scoti in 7 zile undeva macar de 2 ori.
Este doar o parere personala,ma astept la controverse insa inainte vreau sa precizez ca sunt si eu tot in aceeasi categorie, de urat chiar daca n-am dinti galbeni si situatia materiala praf, nu sunt placut de nimeni.Dar asta e, cu asta traim, chiar daca i-as da fetei tot ceea ce ai precizat tu mai sus.

| Satango a răspuns (pentru Pool77):

Aproape că te-am crezut.

| Pool77 a răspuns (pentru Satango):

Ce te face sa te indoiesti de mine, si sa imi spui ca aproape m-ai crezut?

| Sfinnx explică (pentru Pool77):

Iti dau dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca il caut si mi-e frica ca nu am sa-l gasesc niciodata si sa ramana al meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpa mea, si eu sunt o visatoare uneori, insa te.as sfatui sa.ti revii. Ceva miroase a fantasmagorie, aici.

| Sfinnx explică (pentru anonim_4396):

Si eu asa am crezut...dar avem 5 luni imediat si totul e. okay. Se comporta la fel de frumos cum s-a comportat dintotdeauna cu mine.

| MistretulPufos a răspuns:

Haha nu cred ca mai tine mult, cati ani ai?

| Roxin a răspuns:

Sunt curios când o sa apară o femeie care sa ofere tot ce spui ca îți oferă el.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Roxin):

Si daca apare una de genul, va bateti joc de ea. Ca e prea cuminte, ca e nu stiu cum. Nu stiti sa o apreciati decat atunci cand o pierdeti! Si incercati sa o cautati prin alte persoane si culmea prostiei va mai faceti si conturi false, pentru a vorbi cu ea. Ca, de vorbit cu profilul vostru, nu aveti CURAJ!

| Roxin a răspuns (pentru Florentina9210):

Habar nu am despre ce vorbesti. laughing
Nu vad legatura, nu inteleg ce profil. Si te-as ruga sa nu generalizezi aiurea. Practic, mi te-ai adresat ca si cum m-ai cunoaste. Daca analizezi textul de mai sus, in care persoana in cauza spune despre tipul ala de baiat, o sa vezi niste chestii. De exemplu, eu le vad pe toate dorinte, nu realitati. Practic, asta e ce isi doreste ea de la un baiat. Vrea un tipar bine stabilit. Un barbat niciodata nu o sa aiba tiparul ala. E ca si cum l-ai programa si crede-ma, nu poti programa un barbat. ''Vreau sa fie asa pentru ca asa e in avantajul meu!''
''Care va face mereu cinste'' - Pe bune?! Asta se urmareste la un barbat?
''Care iti spune ca te iubeste chiar daca e vina ta'' - Din nou, pe bune?
Pai asa o relatie vreau si eu, frate. laughing Super comod, super accesibil. Gen, pot sa fac orice ca oricum eu sunt fata si fraierul ma iubeste. Comod, nu? Un fel de ''eu conduc, tu executi''.
Nope.
Iar faza cu profilul...laughing Hai sa iti spun ceva. Nu stiu ce varsta ai si nici nu imi pasa prea tare, insa o relatie sau o abordare faina nu se bazeaza pe ''profil'' pe net. Nope. Astea sunt vrajeli ieftine. big grin
Mai cresti putin si mai vorbim.

O zi frumoasa!

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Roxin):

Nu iti bate capul cu fata aia. Ea le stie pe toate, le-a facut pe toate, le-a experimentat pe toate dar inca sta in beci la parinti de perfecta/inteligenta ce e.

| Roxin a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu neaparat ca imi bat capul, dar am simtit ca a fost asa putin ofensiva replica ei. Si nu vad motivul laughing Nu-mi plac feministele si nu o sa imi placa vreodata. Asta sunt. big grin Nu pot altfel big grin

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Roxin):

E ca restul proastelor. Ea ca da peste un idiot si ii crede pe restul la fel nu vede o problema. Daca tu ( ca barbat ) spui ceva rau despre femei e nenorocire mondiala. Ipocrite de genul sunt peste tot.

| cristina123c a răspuns:

Da,am intilnit odata asa tip de baiat )