| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor voi cum spuneti(ati spus) unui baiat ca il placeti?batting eyelashesVreau si parerea baietilor, ce credeti despre o fata care va spune ca va >place?; funda cea mai buna poveste /cel mai sincer raspuns, restul rasp. Voturi

Răspuns Câştigător
| alina_9433 a răspuns:

Salut.eu am avut doua relatii in care in nici una din ele nu am spus baiatului ca-l plac.In ambele cazuri nu am avut ocazia prietenele mele sau ocupat de asta big grin,. Insa iti pot spune ca baietilor le place mult cind fetele le atrag atentia (prietenul meu mi-a spus), asa ca nu-ti fa griji spune-i, peste 5 min o sa vezi ca o sa treaca toate emotiile tale si in scurt timp vei fi in bratele lui.winking

4 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu-i nevoie sa-i spui. Ii arati. Stai pe langa el, vorbiti diverse si va acomodati un pic unul cu celalalt, nici nu e nevoie sa te gandesti mereu ca-l placi, mai degraba vorbiti despre alte lucruri care sa va intereseze. Daca te place, va face el ce trebuie odata ce va simtiti confortabil impreuna. Abia atunci, daca este prea timid, il poti ajuta cu o imbratisare sau cate un gest mai tandru, asa, in joaca.

| Stefania_3298 a răspuns:

Iti spun povestea prietenei mele, Andreea.la inceputul anului a inceput sa-i placa de un baiat pe nume andrei.ea este foarte deschisa ca sa zic.i-a spus clar si raspicat ca il place.defapt ca il iubeste.am uitat sa zic ca amandoi au 11 ani.asa ma rog sa continui...si el i-a spus ca ii place de ea.au ajuns sa se pupe si sa se culce impreuna in tabara, sa manance din aceeasi farfurie si sa bea din acelasi pahar.in fine au stat ei ce au stat impreuna pana cand baiatului a inceput sa-i placa de alta fata.andrei a umilito pe andreea in fata intregii clase spunand ca a fost cu ea doar pentru distractie.
a doua poveste este a unei prietene bianca...ei i-a placut de un baiat george.i-a spus baiatului cal place, el i-a spus ei ca o place si au fost un cuplu normal(si ei au tot 11 ani)asa.au fost impreuna ceva luni...dar problema e ca bianca a fost cu el numai pentru a fi faimoasa in toata scoala deoarece george e capitanul echipei de fotbal al scolii.asa ma rog si bianca s-a despartit de george pentru a fi iubita lui andrei(povestile se leaga). acum bianca este fericita cu andrei, dar andreei tot ii place de andrei si lui george tot ii place de bianca.
sper ca vei citi povestile.sa-mi zici comentarii pls!

| StefanJobs a răspuns:

Pai ramaneti cumva singuri (eu, ca baiat, nu pot sa discut treburile astea daca ma aud 20 de oameni, vreau putina intimitate. O plimbare pe afara e numai buna). Si ii spui ca il placi. Sub nicio forma nu spui "te iubesc", ca ne speriem. Si voi va speriati daca un baiat va spune din prima "te iubesc". "Imi place de tine" e tot ce-ti trebuie. De asemenea ar fi bine sa nu accepti raspunsuri vagi, ca "nu stiu". "Da" sau "nu". Raspunsurile astea vagi te distrug pe dinauntru. N-are de ce sa isi faca o parere proasta despre tine daca ii spui ca iti place de el. Sa nu pari vulgara cand o zici! laughing

| Pookie a răspuns:

Prietena ta cea mai buna ar fi o alegere dar poti face si tu asta cu un pic de curaj.Nu mori. Doar incearca nu se intampla nimic poate e mai bine daca vorbesti tu cu el pe messenger sau eu stiu mesaje... Incearca doar happy