| Sara2 a întrebat:

Fetelor voi sunteti ajutate in casa de barbatii vostrii la curatenie? mai ales daca munciti amandoi, voi baieti va ajutati sotiile ce parere aveti e doar de datoria ei sa faca treburile casei?

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Sigur ca o ajut. Si la gatit - pentru ca sunt destul de priceput, si la curatenie - numai sa nu ma pui sa sterg praful. Chiar imi place sa fac asta, asa simt si mai mult ca suntem o familie. Si chiar cand va veni cel mic o sa o ajut - la scutece, baita - ce poate fi mai frumos? La alaptat o sa ma multumesc cu privitul big grin Si daca va intrebati daca sunt barbatul perfect - da - nu ma plictisesc cand merg cu ea la cumparaturi. Pentru ca timpul petrecut impreuna e mai pretios decat orice.winking

12 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Acum nu am pe cine ajuta, dar in limita timpului disponibil am s-o ajut.
Niciodata nu o sa-i cer imposibilul, si ce este lucru de barbat nu o sa am pretentia sa-l facá ea.
In orice casa trebuie sa existe un echilibru atat la treburile casnice, la decizii.etc happy

| Barajag a răspuns:

O intrebare buna... da, pe mine ma ajuta intotdeauna la toate treburile gospodaresti. Femeia oricat de buna sau rea ar fi, trebuie respectata si apreciata din toate punctele de vedere.
Mai aud cateva femei vorbind:...-fa, al meu nu ma lasa deloc sa stau degeaba, ba colo, ba pe dincolo si el sta cu ea in suslaughing

| Linda a răspuns:

La mancare nu. (Am descoperit un restaurant cu meniu de 10 RON si ne ajunge la toti 3 si cumpar de 2 ori pe saptamana de acolo), mai fac si eu de vreo 2 ori ...La ordine in weekend, daca e mai liber. Dar plateste sa contribuie alte persoane la ordinea in casa. Eu super senzatia de samabata cand vin de la aerobic, alte frumuseti si casa luceste fara sa ma fi stresat eu.

regis
| regis a răspuns:

Eu o ajut in masura in care timpul imi permite. Totusi cred ca datoria ii apartine, la fel cum mie imi apartin altele, la care daca o solicit, la randul ei ma ajuta. Chiar daca e datoria ei, niciodata nu ii reprosez ca nu a facut curat, considerand ca poate nu a avut chef in ziua respectiva.

lolita
| lolita a răspuns:

Da, ma ajuta in casa, in general el gateste si spala vasele, matura din cand in cand, si intinde rufele, la calcat si la pus masina de spalat nu se baga, dar sunt multumita ca ma ajuta. inainte sa ne mutam impreuna i-am zis ca daca nu ma ajuta in casa eu nu locuiesc cu el, nu am chef sa muncesc in casa pentru doi, mai bine stau singura.

| albastrel a răspuns:

Prietenul meu ma ajuta si la curatat si la gatit big grin. uneori e chiar mai activ decat minehee hee.

| r8driver a răspuns:

Eu nu sunt ansurat... dar as ajutao, mai ales ca muncim amandoi.
doar ea nu este robot si eu om.

| ariana_5123 a răspuns:

Buna Alinutza. Buna intrebare.Eu sunt impreuna cu cineva de 10 ani.Lucram amandoi iar cand venim acasa la fel orice facem impreuna:gatim impreuna, facem curatenie si toate treburile le facem impreuna, poate de acea nu ne-am certat niciodata, ne intelegem de minune iar la noi in casa e o veselie continua. Dar din pacate am vazut ca exista si altfel de relatii.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, am o sotie si o iubesc.nu o sluga sa o pun la corvoada.sigur ca impartim treburile, casei.chiar si asa, si tot face mai mult ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pentru a afla un raspuns la intrebarea ta, este nevoie ca tu sa clarifici pozitia ta in relatia pe care o ai cu partenerul tau.Nu cred ca exista om pe pamant care in relatia lui cu partenerul direct sa nu contribuie cu ceva (poate el munceste mai mult, nu are incredere in el ca ar putea face ceva la fel de bine ca tine sau pur si simplu chiar tu nu-i dai motive ca el sa vina cu partea lui de sprijin)dar mai sunt si cazuri cand acest narav este ceva genetic, considerand ca femeia este nascuta pentru a fi ISAURA.Eu am 40 de ani si niciodata nu am avut o viata programata, tu faci asta eu fac asta, la viata mea am spalat, am gatit, am calcat, am dat cu aspiratorul, de fiecare data cand am considerat ca este necesar fara ca cineva sa-mi ceara sau sa-mi impuna si crede-ma ca totul este cat se poate de normal.Nu critic si nu dau sfaturi dar un lucru este sigur.LIPSA de RESPECT si EDUCATIE(BADARANIE genul de om care se manifesta ca un MARICON), fluieraturi, crize si vorbe de sticaciune atunci cand vede o femeie singura sau chiar insotita si multe alte, astfel de om nu are scapare. Sper sa nu fie cazul tau si i-ti doresc o viata buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles! E foarte bravo, ma ajuta in toate si in bucatarie ( chiar daca nu-i place) tongue