| oly_7105 a întrebat:

FFFUUNNNDDDAAAam o relatie de 4 zile cu un baiat si adevarul e ca nu prea stiu cum sa ma comport cu el.va rog dati-mi niste sfaturi legate de comportamentul meu cu el.nu stiu cum sa il atrag...va rog ajutati-ma.

13 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

IMPORTANT E SA FI TU pentru ca daca te dai altceva no sa reziste prea mult relatia, faceti ceva impreuna daca aveti hobbyuri comune, iesiti in parc, in centru, la o plimbare cu bicicleta role etc.Ask muzicaa.NU TREBUIE SA FI DEPENDENTA DE EL baieti urasc fete care ii suna din 5 in 5 minute, nu trebuie sa fi geloasa si nici sa te iei de el din nimicuri, nu il critica de fata cu prieteni lui. surprindel mereu cu ceva nou nu lasa monotonia sa intervina intre voi. IAr cand sunteti decat voi 2 vb cu el askultal imbratiseazal :X

| simmy_8381 a răspuns:

Fii naturală, sociabilă, arată-te interesată de el şi de relaţia voastra. Însa nu exagera. Nu încercă sa copiezi pe altcineva, fii întotdeauna tu, pentru că el dacă te place, te place pentru ceea ce esti tu, nu pentru că poţi copia comportamentul altcuiva. Ţine cont că sunteţi egali, gândeşte-te cum ai vrea să se comporte cu tine şi aşa comportă-te cu el. Baftă!

| thekillerboyka a răspuns:

MUlti repeta urmatoarea chestie " fi naturala " bla bla bla! Nu e asa. Intradevar nu trebuie sa te stresezi sau sa te ingrijorezi. Aratai ca te intereseaza de el deci sa discuti chestii ce lu ai vorbi cu altcineva, dar nici sal ti toata zioua la vorba. Si incearca sa fi cat mai mult posibil cu el, adica sa va plimbati impreuna, sa il cunosti exact cum e el!

| Diegis_1816 a răspuns:

Dragă Oly. În primul rînd dacă ai deja o relaţie cu acest băiat, înseamnă că ai ştiut să îl atragi, mergi pe aceeaşi cale! Legat de sfaturi referitoare la comportament, în contextul mesajului tău, fi tu!

| sweetyangel a răspuns:

Fi naturala. Încearcă să afli cât mai multe despre el.Propunei să ieșiți des.Trebuie doar să fi tu.Să nu fi emotionata când vorbești, la băieți nu le plac fițele, ar fi placut dacă ați ieși și la un picnic cu toata familia.

| flor31 a răspuns:

Comunicarea este cea mai importanta, apoi arata-i ca iti place de el.dar nu topita dupa el(ca dupa aia te joaca pe degete), cand vrea sa te sarute. poti sa nu il lasi de fiecare data.te joci putin cu el*.

| Angel_8830 a răspuns:

Daca sunteti impreuna presupun ca va si sarutati nu?! ei bine atunci poti sa il atragi cu o replica d genu ma doare buza/sau m-am lovit la buza nu imi dai un pupic sa-mi treaca.
Ia-l de mana
Flirtati.jucativiva.de ex tu ai guma, el spune ca vrea si el si ii zici sigura solutie este cea pe care o am in gura, el sigur iti va cere o bucatica din ea fiind atras d gestul tau. Joaca-te cu parul lui. Imprumuta-i ochelarii d soare sau sa ti dea el pe ai lui.
Insa fi atenta! Nu fi tu cea care sustine relatia, ea trebuie sa fie echilibrata, adica comportamentul asta d cuplu sa vina d la amun2 nu doar d la tine. Bafta si succes cu relatia!batting eyelashes

| Angel_8830 a răspuns:

Daca sunteti impreuna presupun ca va si sarutati nu?! ei bine atunci poti sa il atragi cu o replica d genu ma doare buza/sau m-am lovit la buza nu imi dai un pupic sa-mi treaca.
Ia-l de mana
Flirtati.jucativiva.de ex tu ai guma, el spune ca vrea si el si ii zici sigura solutie este cea pe care o am in gura, el sigur iti va cere o bucatica din ea fiind atras d gestul tau. Joaca-te cu parul lui. Imprumuta-i ochelarii d soare sau sa ti dea el pe ai lui.
Insa fi atenta! Nu fi tu cea care sustine relatia, ea trebuie sa fie echilibrata, adica comportamentul asta d cuplu sa vina d la amun2 nu doar d la tine. Bafta si succes cu relatia!batting eyelashes...in rest fi tu insuti

| mdia13 a răspuns:

Pai trebuie sa fi tu insati. Ca o relatie sa mearga bine trebuie comunicare, deci incearca sa vorbesti deschis cu el. Si sa fi cat mai relaxata pentru. ca nu cred ca ii va place daca vei fi tot timpul crispata si timida.

Sper ca te-am ajutat. Succes in aceasta relatie :*!

| Allex_9984 a răspuns:

Incearca sa fii tu insusi! Te pup la pasarica:*

| cristiiistar a răspuns:

Totul ce trebuie sa faci este sa fi tu insuti, sa te comporti cu el asa cum esti tu, nu incerca sa te schimbi! Cel putin asa fac eu si imi iese tot timpul!

| laura_7641 a răspuns:

Fii naturala, cam cum iti doresti tu sa se comporte el cu tine.

| BBY23 a răspuns:

Draga mea,
Fiecare dintre noi are nevoie de cineva aproape, care sa il intelega, sa ii fie alaturi. Dar ca toate astea sa se intample, persoana de langa tine trebuie sa te cunoasca. De aceea, sfatul meu pentru tine este sa te comporti cat se poate de normal si de firesc si sa spui exact ceea ce crezi. Nu te lasa inselata de clisee gen "daca il aprob in tot ceea ce zice o sa ma placa mai mult" sau "daca zic ca imi place ca ii place si lui o sa ma placa mai mult". Fii TU, asa vei sti daca te place cu adevarat. Exista insa lucuri care ii atrag pe baieti: un zambet frumos, un par curat si parfumat. Astea sunt trucuri pe care sa le incerci, dar nimic mai mult.
Si inca ceva: nu te arata disperata, nu lasa sa isi dea seama ca te pune in incurcatura. Nu il suna des sau nu ii da mesaje des, lasa-l pe el primul.
Mult succes scumpa mea, sper ca totul sa mearga bine! Ai incredere!
Pupici,
BBY