| Diana_6087 a întrebat:

Fosta mea cea mai buna prietena m-a despartit de fostul meu prieten doar pentru a sta ea cu el. Ce asi putea face sa-i despart si eu?

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Crezi ca vei putea tese din nou povestea ta de dragoste dupa o dubla tradare? Eu ced ca nu merita nici sa te mai gandesti...in primul rand ce prietena a fost aceea care ti-a "suflat" iubitul...Invata sa-ti faci prieteni de calitate... Iar prietenul tau are si el vina ca a acceptat avansurile prietenei tale, si mai mult, a ramas cu ea...asa ca nu te razbuna si nici macar sa nu te mai gandesti la ei...se merita unul pe altul!

14 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Nu e bine sa te razbuni, gandeste-te ca mai sunt baieti pe lumea asta si poate vei avea norocul de unul mult mai bun decat cel care e cu fosta ta prietena...baftahappy

| elena a răspuns:

Lasa razbunarea pe seama altora, nu esti singura careia i s-a intamplat asa ceva, bine ca nu erai maritata cu el atunci ar fi fost mai grav. Reculege-te si ia-o de la capat, esti tanara, poti.

auran
| auran a răspuns:

Eu nu cred ca vrei sa te injosesti atat de mult - lasa-i in plata Domnului

| Parintele a răspuns:

Baga-ti mintile in cap. daca el a pus botu inseamna ca nu te mai place si ca nu se merita. Iar aia e o t.r.a.

| Ben. a răspuns:

Le dai prea multa atentie.

| Mya a răspuns:

Ei cu siguranta nu se mai gandesc la tine, tu de ce sa-ti pierzi timpul gandindu-te la o cale de razbunare!
Mai bine ai incerca sa-ti faci pe cineva, atfel vei accepta mai usor situatia si in plus, le voi demonstra si lor ca ai trecut peste.

| mikiscence a răspuns:

Ignora-i si fa-ti alt prieten!

| claudya a răspuns:

Esti cam razbunatoare nu crezi...crezi ca ar fi totul la fel...

| Princessee a răspuns:

Nu te chinui sa ii desparti.
Cea mai buna arma este sa ai si tu un iubit si atunci o sa fie foarte enervati amandoi.
Razbunarea este arma prostului. Nu te lasa dusa de val.

| andyman a răspuns:

Razbunarea nu e buna... Domnul se va ingriji de aceasta si tu vei primi alt baiat mai minua, pentru ca se pare nu te merita acel baiat daca a fugit imediat la alta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartete de ei.nu-ti sunt prieteni adevarati.si razbunarea earma prostului.nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartete de ei.nuti sant prieteni adevarati.si razbunarea earma prostului.nu se merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face asta! Vrei sa fi ca ea? Razbunarea nu are rost. Ignora-i! Oricum relatia nu va dura. Ce se cladeste pe durerea altuia nu dureaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca rexolvi ceva daca ii desparti? ignora-i! e cel mai bine!