| lilb a întrebat:

Fosta mea prietena de aproape un an nu stie pe cine sa aleaga intre mine si nou ei prieten? Am vorbit aseara cu ea si i-am spus pana la urma sa se gandeasca pe cine alege pentru ca vreau sa stiu un raspuns, mai ales ca ea imi spune ca vrea sa fie cu mine dar imi spune ca ne iubeste pe amandoi si ca nu vrea sa ne raneasca. O iubesc pe fata asta si mi-am cerut scuze ca am insistat dar nu inteleg de ce s-a suparat asa pentru ca i-am spus sa se gandeasca la decizia ei. In fine, i-am cerut scuze si acum e suparata pe mine imi zice ca nu ii e usor sa fie in situatia asta si i-am spus ca inteleg dar vreau sa se gandeasca. Nu pot renunta la ea inca ne iubim dar nu vrea sa ne raneasca, ce sa fac?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fosta ta prietena se joaca cu sentimentele voastre cum vrea, intr-un an de zile sa nu se decida cu cine vrea sa fie asta-i chiar culmea

| BiuL a răspuns:

Asculta-ma nu poti iubi doar persoane in acelasi timp! Poate de una esti atras fizic, poate de una esti indragostit, dar numai pe una o iubesti cu adevarat. Pune-o sa aleaga, asa nu merge treaba, cu doi odata. Este o zicala care spune ca dacă iubești doi oameni deodată, ar trebui să-l alegi pe al doilea, pentru că, dacă l-ai fi iubit cu adevărat pe primul, nu te-ai fi îndrăgostit de celălalt.
da-i un termen de gandire, sa zicem o saptamana. la sfasitul termenul o suni daca zice ca ramane cu tine, trebuie sa scape urgent de celalalt, daca nu scapa de el scapa tu de ea, daca nu raspunde sau zice ca trebuie sa se mai gandeasca sau alte aberatii de genul ca nu vrea sa va faca sa suferiti (suferiti oricum pentru se joaca asa cu voi, e bataie de joc) atunci considera ca l-a ales pe altu si la revedere ignora-o si cautati o fata care se te aprecieze, sunt atatea.

| Dariusuu a răspuns:

Dacă o ține așa riscă să vă piardă pe amândoi, o decizie tot trebuie să ia mai devreme sau mai târziu.
Dacă e nehotărâtă mai dai ceva timp.

| ywar a răspuns:

1. ai spus cuvantul magic "noul" ei prieten - daca e noul tu esti vechiul;
2.nu o mai presa ca ii hranesti orgoliul ei tampit si cretin [e curtata de doi in acelasi timp] mamaaa ce bine se simte ea...
3.nu iti mai cere scuze ca de asemenea ii hranesti orgoliul - cine se scuza se acuza
4.ea nu poate iubi 2 baieti/barbati in acelasi timp; eu spun ca nu iubeste pe nici unul dintre voi, doar se distreaza!
Nu te mai consuma omule!

| iubesc a răspuns (pentru ywar):

Mare dreptate ai.

| Exilee a răspuns:

Ce sa faci? Da-i pace! Daca in nemernicia ei nu a putut sa fie in stare sa ia o decizie intr-un an, e clar. Se joaca cu sentimentele voastre, cum a zis si utilizatorul Mona.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Las-o pe ea sa aleaga dar nu uita un lucru daca nu poate alege lucruriile vor fi foarte incurcate. Daca va mai avea alt iubit in afara de voi doi, cum va fi atunci? Sigur nu va fi ok.
Iti dai seama daca este fosta ta acum tu esti pe locul 2 in fata celuilalt tip, scuze ca ti-o spun dar asa este sad.
Incearca sa alegi totul sau nimic, te inteleg poate ca mai ai ceva sentimente pentru ea dar treci peste, plus de asta mai sunt o gramada de fetewinking.
Asa ca nu-i permite nimanui sa-si bata joc de tine! :d
Good luck! puppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista iubesc doua persoane. intrebare este ce o tine inca langa tine din moment ce s-a indragostit de celalalt?! poate relatia cu tine ii confera siguranta si un umar pe care sa planga. papucii si la gara, sau accepta situatia.

| oxxy05 a răspuns:

Daca prima data a fost cu tine si te iubea nu renunta la tine pentru el. Ce te-ar face sa crezi ca nu va renunta peste ceva timp la tine pentru altul? Las-o cu el mai bine.
Nu stiu de ce am impresia ca esti mai micut, ai tot timpul din lume sa iti gasesti alta fata care o sa o iubesti mai mult!

| PainMax1985 a răspuns:

Toate raspunsurile de mai sunt bune, dar uite ce iti propun eu, incearca sa te intalnesti cu cat mai multe fete poti, stabilesteti o norma ( sa zicem 2 intalniri cu fete pe luna), apoi la fiecare fata aplica semnele astea care iti vor spune daca relatia o sa mearga sau nu, semnele le gasesti aici http://multimedia-lateral-dezvoltatu.blogspot.ro/......l-cel.html

| georgi90000 a răspuns:

Las-ooooo e m-ai bine daca te iubea cu adevarat nu se indragostea de altu'.