| anonim_4396 a întrebat:

Fundita! Bunica vrea sa scrie pe cruce ceva scurt si la obiect pentru bunicul meu decedat. Niste versuri frumoase de o viata plina de bucurii si impliniri. Niste site-uri sau puteti sa imi dati aici niste versuri

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inspira de la Cimitirul Vesel din Sapanta, Maramures: http://www.exodus.ro/~johnny/sapanta/selfrm.html.

| anonimmmmm a răspuns:

Sub aceasta piatra(cruce) scumpa sub acest tacut mormant, zace-n inimile noastre, tot ce am avut mai scump.

| Ally.Bee ♀ a răspuns:

Versuri nu stiu, dar ca sa poti tine vie amintirea bunicului iti dau un site in care poti pune poze cu bunicul tau, ii poti aprinde o lumanare virtuala daca tu ai timp sa treci pe la cimitir, sa lasi mesaje pentru el... orice. www.inmemoriu.com.

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

Ai fost lumina care-mi lumina calea, ai fost soarele ce in fiecare zii mi-ai aratat ce inseamna dragostea, ai fost omul pe care l-am visat mereu, te iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai rasarit, precum un soare, si-ai luminat, in viata mea.acum, apui, apoteotic.sa fiu cu tine-as vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa caut iste povesti cu bunica rezumat da nu gasesc puteti sa imi cautati voii