| oanasunshine a întrebat:

Heeei. Am o mica problema. A inceput sa imi placa de fostul iubit al unei prietene foarte bune. In ultimul timp ne-am apropiat destul de mult si da si el cateva semne: ma baga in fiecare zi in seama, imi zice ' te pup', imi ia apararea, imi spune mereu sa iesim... E posibil sa ma placa si el? :-s. El si prietena mea s-au despartit acum mai bine de o luna jumatate. Cred ca si prietena mea banuieste ca imi place de el, si nu as vrea sa imi stric prietenia cu ea. Ce as putea face in cazul asta? Fundaasad.

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Cred ca ii place de tine happy
Eu zic sa-i dai o sansa...eu nu cred in prieteni..cred ca si ea ar fi facut la fel in locul tau :*

| Aale10433 a răspuns:

Pai na-re dc sa-ti strici prietenia cu ea pentru ca pana la urma ei sunt deja despartiti. Poti sa-i spui ca il placi si daca si el te place puteti incepe o relatie. Nu vad de ce s-ar supara prietena ta daca ei s-au despartit.

| CRISS69TM a răspuns:

Cum crezi.in ziua de azi sogorimea se poarta. oricum intre prieteni adevarati nu se face asa ceva.eu daca sustin ca-i sunt prieten cuiva, atunci normal am si un respect deosebit pentru el, si nu as putea face asa ceva.niciodata nu as putea sa fiu iubit cu fosta prietenului meu.indiferent cat de mult mi-ar placea. acum hai sa ne luam la rand si sa ne facem intre noi.e posibil ca sentimentele lor unul fata de celalalt sa revina.si nici asa.chiar nu esti in stare sa gasesti pe altcineva? nu te cert.era doar o intrebare.prefer sa pastrez o prietenie decat sa aleg o aventura.nu te gandesti ca poate vrea sa se razbune pe ea, sa o faca sa sufere, culcandu-se cu tine? in fine daca tie iti place cu siguranta nu iti pasa de ea.nu mai zic nimic, faci ce vrei.ar fi pacat sa renunti la o prietena pentru ceva trecator, ca asta va fi.

| ladyinredsaunegru a răspuns:

El in primul rand e magar mare cu M mare.stie destul de bine ca voi doua va cunoaste-ti prietene tra la la si el nu vrea decat sex crede-ma

| Zambeste142 a răspuns:

Nu e bine ca si tu sa fii cu el atat timp cat prietena ta a fost deja cu el, ea s-ar simti penibil, si plus ca el s-ar putea lauda in gen ''le-am avut pe amandoua", poate s-a gandit ca te vrea pe tine pentru a o face geloasa pe prietena ta fiindca nu e mult timp de cand v-ati despartit, nu e frumos ca fostul unei prietene sa fie al tau. Indeparteaza-te de el si ''baieti sunt destui"

| oanasunshine explică (pentru Zambeste142):

Da poate ca asa e dar atata timp cat s-au despartit, ea nu mai tine la el pentru ca am si intrebat-o...

| TreiSurori a răspuns (pentru oanasunshine):

Toate mintim cand spunem ca nu ne mai place de fostul, nu il mai iubim. Normal ca tinem, pentru ca suntem sensibile si ne atasam repede si mult, din pacate.
Eu spun sa nu strici prietenia cu ea. + ca mai sunt multi baietii pe lume.

| Zambeste142 a răspuns (pentru oanasunshine):

Poate nu are de gand sa se ''umileasca''. daca a spus asta nu inseamna ca e adevarul, trebuie sa vezi dincolo de aparente.un iubit mai poti gasi la orice pas dar o prietena buna nu e la orice pas.

| ingerashmeu a răspuns:

Daca nu vrei sa strici legatura cu prietena ta ar trebui sa nu ai nici o tangenta cu el decat ce faci si pa atat doar atat