| ClauDia33 a întrebat:

Heeei. Decii m.am certat cu mama adica nu eu am incepuut..doar am intrebat.o daca ma lasa putin in parc ca m.am saturat sa stau numai in cartier..si ea a zis ca nu..si eu am zis ok stau aici in cartier..si ea a inceput sa tipe CA CE CAUT EU IN PARC. UNDE NU E NIMENI..CA STAU SI UMBLU CU TOTII "GOLANII" [ nu e adevarat frustrated adica umblam mai multi da ce pnm nu sunt golaniii ] si ca ies cu ei si imi dau tigarii. doamne numai suporrt imi vine sa plec de acasa si a mai si dat in mine..si plang de mor de 1 ora..numai supoortt crying( e prea dura cu mine daca o intreb sa ma lase undeva tipa si ma cearta si numai pot..mereu imi face asa..am tipat si eu putin la ea si da recunosc ma doare..ca am tipat si i-am zis si a zis sa nu o mai lingusesc..si s.a certat si cu taaata ca el face pe nebunu :/ si mi-a zis ca sapt care vine isi face bagajele si pleaca daca o tin tot asa crying( da eu nu ii fac nimic crying( si nu vreau sa plece tin mult la ea crying((((((((((( Ce pot sa fac? Funda.sad

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Nu pleaca niciunde, stai linistita, astea sunt santaje emotionale! Nu o baga in seama, are frustrarile ei!

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai o mama prea protectoare care nu accepta ca ai mai crescut si crede ca daca iesi afara faci prostioare, tu tot ce trebuie sa faci e sa i castigi increderea si du-te impaca-te cu ea

| NoLiesJustLove a răspuns:

Intelege-o si pe ea isi face griji pentru tine.ii este frica sa nu o iei pe cai gresite.incearca sa vorbesti cu ea fa-o sa inteleaga ca daca pleci prin parc sau pe nu stiu unde asta nu inseamna ca te duci sa faci prostii sau ca nu umbli cu golani

| ORDKEO a răspuns:

Eu iti zic sa o asculti pe mama ta ca nu te invata de rau, iti vrea doar binele.gandeste-te ca dupa 18 ani poti sa faci ce vrei, sa te plimbi toata ziua, in plus ai 12 ani......la 12 ani invatam...in casa toata ziua.

| dorin1995 a răspuns:

Nu o baga in seama iti face rau

| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Deci dupa cum ai spus, linisteste-te ca printii mereu ameninta pentru a-ti fi tie bine si pentru a intelege, si incearca sa te pui in locul lor ca nu te invata niciodata de rau, eu iti vorbesc din propria experienta, nu e bine sa te gandesti la plecatul de acasa e usor de spus dar crede-ma ca nu ai rezista mai mult de 1-2 fara sa fi alaturi de familia ta. Incearca sa o asculti nu chiar mereu dar fi intelegatoare si apreciazo acum cat este ca mai incolo o sa o plangi si nu e bine. Sincer uitete in tara asta cati copii nu au o casa, un parinte langa ei si au luat viata in piept de la o varsta frageda. Sper ca ai inteles si te ajuta ceea ce ti-am spus. :*

| ClauDia33 explică (pentru Prince_Amir_1995):

Ai dreptate...happy Da da mama vrea si sa divorteze de tata si eu nu pot accepta asta sad

| llljk a răspuns:

Se comportă aşa pentru că te iubeşte şi vrea tot binele din lume pentru tine! tu nu îţi dai seama?

Ce viitor ai m-ai avea dacă te-ar lăsa în voia minţi tale şi mai ales că prietenii aceia îti dau să fumezi, mai tîrziu droguri. are dreptate ce zice. gîndeşte-te că nu e bine ce faci.

Sfatul mamei e cel mai preţios şi pentru avea succes în tot ce ti-ai propus cere-i părerea, ascult-o, preţuieşte-o mai mult ca pe prietenii tăi pentru că MERITĂ!

TAKE CARE!

| ClauDia33 explică (pentru llljk):

Nu imi dau tigarii.laughing asa crede ea.da nu e adevarat! Oricum m.am impacat cu ea

| Anonim5566 a răspuns:

Intr-un fel mi se pare chiar normal sa nu te lase pe tine, fata, la 12 ani, in parc, care este in alt carti. Incearca sa gandesti cu un pas inainte si sa iti pui si problema ce se poate intampla.

| Laviniargint96 a răspuns:

Asa sunt parintii asa sunt si eu acum nu ma lasa sa ies niciunde! straight face

| mylifedance a răspuns:

Are si ea perioadele ei si ai 12 ani e normal sa'si faca griji. Orice mama isi tine fata mai din scurt pentru ca nu vrea sa o ia pe cai gresite de aia uneori face pe'a dura pentru binele nostru. Du-te si tu la ea si impaco, incearca sa ai de pe acum o relatie buna cu mama ta si incearca sa vorbesti de toate cu ea si nu pune botic sau boci pentru o ora :p. Fii ma intelegatoare! Iar cand vezi ca'ti raspune cu NU inseamna ca ori e nervoasa ori are un motiv sa nu te lase. asa ca trebuie sa stii cand sa'i ceri ceva.

| ionut234bos a răspuns:

Mama ta are nevoie de afectiune nu o mai lingusi si incearca sa o induosezi cu saruturi pe obraz si... Funda.

| ClauDia33 explică (pentru ionut234bos):

Am facutt si asta si dupa a inceput cearta ca dupa am intrebat.o. straight face

| Debby2409 a răspuns:

Pai in primul rand zi-mi ce varsta ai ca sa stiu ce sfaturi sa-ti dau.App, esti fata, nu?

| ClauDia33 explică (pentru Debby2409):

Pai am 12 ani happy si da sunt fata

| Debby2409 a răspuns (pentru ClauDia33):

Eu iti recomand sa mai astepti cu iesirile in parc pana la cel putin 13 ani.Caci i s-a intamplat unei colege sa mearga cand avea 12 ani si putin in parc cu o prietena, si acolo au fost alergatr de soi pedofili ce vroieau sa le ia teledoanele. Abia au scapat deci eu iti recomand sa mai astepti.Mama ta stie ce e mai bine pentru tine

| Sethon a răspuns:

Impacate cu ea, du-te si cereti iertare ia-o in brate, pun pariu ca nu tiai luat niciodata mama in brate si iai spus iarta-ma te iubesc crede-ma e un sentiment suprem sti bine ca un zambet sincer ingheata orice ac, si un te iubesc te sustine la inaltime cand toate cad... respectati parintii acum cat mai poti incearca sa ai numai momente placute alaturi de ei te iubeste de aia are asa grija de tine in anturajuri se intampla multe, lasa prieteni ca nu-s chiar asa prieteni pe cat crezi tu maicata ti-a zis da nai vrut sa asculti... intr-un tarziu cand o sa patesti o sa incerci sa remediezi da prea tarziu ca sau intamplat raman acolo lucrurile alea la care maicata incearca sa te fereasca de ele!