| anonim_4396 a întrebat:

Heei! M-am certat cu cel mai bun prieten acum vreo o luna si as vrea sa stiu ce sa fac ca sa ma impac cu el.
Tin sa va spun ca sunt o fire orgolioasa si nu vreau sfaturi ...gen: "cere-i scuze"... vreau ceva la care sa contribuim amandoi ca sa ne impacam.

Cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Roxxanaaaa a răspuns:

Incearca sa il mai bagi in seama asa din cand in cand, sa ii dai semne ca ti-a cam trecut supararea si poate il faci si pe el sa uite cearta si sa isi aduca aminte ce bine va distrati impreuna etc.
Eu asa fac. Sper ca te-am ajutat :*

8 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Fa-i un cadou, ceva ce stii sigur ca va aprecia.

| TeoPT a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa te impaci cu el, treci peste orgoliu si cere-ti scuze. Daca nu vrei sa treci peste orgoliu inseamna ca undeva, in interior, nu prea ai vrea sa va impacati.

| akka4 a răspuns:

Nu sunteti chiar cei mai buni prieteni.
O prietenie adevarata nu se termina chiar asa la o cearta... Impacarea vine de la sinewinking
Eu de exemplu, indiferent cat de rau m-as certa cu ce-l mai bun prieten al meu, nu putem sta suparati mai mult de o zi...
Ganditiva bine inainte de a considera o persoana "ce-l mai bun prieten"

| Cherilyn a răspuns:

Hei!

Iti spun sincer, un amic de sex opus valoreaza cat 10 de sex feminin!

Ii dau dreptate lui tracicus, ar trebui sa lasi de-o parte orgoliul, pentru ca nu are ce cauta in relatiile de prietenie.
Pe viitor ai sa intelegi ca ai multe de pierdut daca esti orgolioasa. happy

Daca v-ati certat din vina ta, e de la sine inteles ca trebuie sa-ti ceri scuze.
Dar daca zici ca vrei sa contribuiti amandoi la impacare, atunci cauta-l si vorbiti deschis, fata in fata.
Este important sa spuneti ceea ce va deranjeaza unul la celalalt, numai asa poate functiona relatia.
Succes!batting eyelashes

| tracicus a răspuns:

Ai sa mori cu orgoliu' in brate, tinel bine. Nu merita sa te impaci daca continui sa fi orgolioasa

| Elena00100 a răspuns:

Sincer si eu sunt foarte orgolioasa dar un amic de sex opus valoreaza cat 1000 de sex asemanator...As zice sa vorbesti cu oprietena sa va ia pe amandoi undeva si sa incerce sa va faca sa vorbiti... happy

| 01Snake a răspuns:

Altu.

| Arestide a răspuns:

Eu zic in fulul urmator.Atunci cand te intalnesti cu el pentru ca sigur aveti prieteni comuni sau va intalniti din intamplare zambeste-i atunci cand te priveste, pur si simplu, iar atunci totul va veni de la sine.II poti da un mesaj in cazul in care ti-a zambit la randul lui cum ca iti era dor de zambetul lui... daca nu iti zambeste probabil te place si ar dorii sa schimbe prietenia in altceva si asa te face si pe tine sa vezi daca ti altfel la el happy sunt multe chestii pe care le poti lua in considerare