| anonim_4396 a întrebat:

Hei! De la un timp am probleme cu parintii. Inainte ma intelegeam super bine cu tata era un tip okei, mai rau o duceam cu mama dar deh...
Ma rog, in dimineata asta, vine tata la mine, cum obisnuieste sa vina de vreo saptamana de cand a intrat in concediu, si imi spune sa ma trezesc sa o ajut pe mama bla bla. Mama ii zicea ca nu am la ce sa o ajut, sa ma lase sa dor dar el nuuu dom. le la treaba ca e 9 jumate. M-am trezit intr-un final, dar cand sa ma uit la ceas am vazut ca era 8 jumate de fapt si m-au apucat nervii. Adica eu care un an intreg m-am trezit zilnic de la 5 jumate nu am voie sa dorm pana la 9 in vacanta?
Ca sa mai scurtez povestea va spun direct concluzia la care eu nu am avut drept la replica:
De azi te trezesti zilnic la 8 jumate si la ora 9 seara esti in casa!

Răspuns Câştigător
| Zorr0 a răspuns:

Se tem sa nu te ia ambulanta fantoma laughing

12 răspunsuri:
| Maximus a răspuns:

Incearca sa-ti intelegi parintii, ei nu-ti vor decat binele, faptul ca-ti pun anumite interdictii, iti creaza un interval orar in care sa-ti desfasori activitatile, nu o fac din rautate ci pur si simplu din grija lor pentru tine. Momentan inca esti un copil, nu realizezi tot ce se intampla in jurul tau, nu realizezi gravitatea faptelor. Chiar daca ai 16 ani, tu te consideri destul de mare, crezand ca nu mai ai nevoie de atata atentie din partea parintilor. Dar te intreb un singur lucru! Ce ai face in situatia in care parintii tai, nu ti-ar mai acorda nici un fel de atentie? Mai tarziu (adica peste cativa ani), i-ai acuza de faptul ca nu au fost alaturi de tine, ca te-au lasat sa te descuri singur. Acum poate ti se pare o prostie, caci te aflii la varsta adolescentei, cand totul ti se pare roz, dar nu este asa. Realitatea vietii este foarte dura, si poate avea un foarte mare impact asupa ta, daca nu incerci sa-ti intelegi parintii. Iti garantez faptul ca atunci cand vei ajunge la maturitate, te vei casatori si vei avea proprii tai copii, vei proceda la fel cu copii tai, dar pana atunci va intelege-ti parintii, iubeste-i si-ti vei da seama ce bine este sa ai parinti grijulii.
Maximus

| emima a răspuns:

Cred ca vrea intr-un fel sa te protejeze dar nah asa sunt parintii

| liviu42 a răspuns:

Nu iti vor raul cu siguranta. Si eu sunt parinte. Si eu am fost copil si eu pateam a fel la varsta ta, si am ajuns bine... asa ca vei ajunge si tu parinte si vei vedea cum este.

| miradoniz a răspuns:

Aoleohee hee e grav!hee hee începi sa creștihee hee părintii tai au nevoie de timp sa se obișnuiască cu astahee hee le e frica pentru tine,au înțeles ca o sa te piardă înainte de a fi pregătiți.E frumoasa dragostea părintească,dar uneori apăsătoare, nu-i asa! ce sa zic, curaj!

| PaPi a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu parintii tai. Sa le spui ca totusi e vacanta. Pana si eu care am 14 ani imi permit sa stau pana pe la 11 cu prietenii si ma scol la 10-11. Vorbeste cu ei, nu-ti fie frica. Daca te iubesc te vor intelege. Si tu trebuie sa te relaxezi un pic. La urma urmei e vacanta!
Sper ca te-am ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 8:30 se scoala toti lenesii. Avea dreptate tatal tau.
Mama zice doar de bun simt sa te lase sa dormi.
Si intrebarea care este?
@emima:ce sa o protejeze?rolling on the floor De vise?

| JusTMeEmmY a răspuns:

Hmmm el vrea sa te puna la treaba deoarece mai ai putin si o sa te muti la casa ta si nu o sa stii cum e sa ai grija de casa daca nu-ti ajuti parinti, tu esti un lenes/o lenesa, oricum eu ma culc pe la 11-1 si ma trezesc la 8-9 pentru c asa m-am obisnuit de mic straight face si nu suport mizeria happy cand e prea multa fac singur curat(am 15 ani si dc ma culc asa devreme? pentru ca eu ies de la 11-1 afara si stau pana la 11 noaptea straight facesi sunt obosit, asta ca sa nu zicaa lumea vai ce devreme se culca asta straight face)

| Michell_7762 a răspuns:

Total de acord cu Maximus! Dar voua vi se pare ceva exagerat.La un moment dat vei observa ca nu stii sa invarti cu lingura in tigaie, ca habar nu ai ce inseamna sa iti speli "necesarul", iar la aspirator te vei uita ca la o nava spatiala.Toti parinti asteapta un minim de ajutor din partea noastra.Multumeste-i lui D-zeu ca mai sunt parinti care stiu sa stea dupa noi.

| Everything a răspuns:

Wow...eu am 14 ani si stau afara pana la 2 dimi si sa nu mai zic ca stau la PC in tot restul timpului...incearca sa intarzii in fiecare zi tot cu 10 minute si vezi ca dupa ce ajungi si pe la 11 nu-ti mai zice nimic

| Katline a răspuns:

Mentionez ca am 16 ani in funduuuu meeeu crying

| Dante_1214 a răspuns:

Si intrebarea care e?

| KyLLeR a răspuns:

Buna! Eu zic sa fii si tu mai tare sa nu faci ce spun ei sa faci exact invers! Incearca sa faci ceva contra lor sa-i doara si sa isi dea seama! Asa zic eu Bafta.tongue