| Șttefania a întrebat:

Hei. Deci m.am despartit de un baiat acum un an si inca il mai iubesc. Nu stiu ce sa fac sa il uit. Cand ma uit la o poza cu noi imi vine sa plang. Stiu ca nu o sa mai fiu cu el, pentru ca el nu ma mai iubeste. De cand s. a despartit de mine a stat cu f multe fete. Mai recent se da si la prietena mea cea mai buna. Am incercat sa ma indragostesc de elt baiat insa nu pot.Cum sa il uit?
PS: Sunt foarte buna prietena cu el.
Funda

4 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Daca esti foarte buna prietena cu el clar n`ai cum sa-l uiti.Trebuie sa te indepartezi de el si abia cand vei gasi pe altcineva si il vei uita pe fostul vei putea sa incerci sa te apropii de el, daca tot vrei sa fiti amici macar.Eu sunt in aceeasi situatie ne-am despartit de un an si am stat doar 3 luni impreuna, dar nu-l pot uita.nici macar nu tinem legatura el nici nu se uita la mine, si il vad mereu cand nici nu ma astept.nu stiu de ce nu-l pot uita,si nici nu mi-am gasit pe altul ma gandesc doar la el,la ochii lui, la vorbele lui.n`am uitat nimic, nimicsad

| stweety10 a răspuns:

Inseamna ca il iubesti foarte mult daca dupa un an inca il mai iubesti. Dar asa e posibil sa nu il uiti niciodata, trebuie sa te indepartezi de el, nu conteaza ca iti strici prietenia cu el, pentru ca oricum tu ai zis ca nu o sa mai puteti fi impreuna si daca se da la prietena ta cea mai buna, desi stie ce a fost intre voi chiar nu merita, tot ce conteaza esti tu. Rupe toate pozele cu el, rupe toate legaturile cu el, altfel nu vei putea sa il uiti si vei suferi mereu dupa el, iar el nici treaba nu va avea. Iesi cu prietenele tale, plimba`te, fa o vizite unei rude care sta mai departe de tine si nu te mai gandi la el, gaseste`ti mereu o ocupatie ca sa nu ai timp sa te gandesti.

| Alex_3756 a răspuns:

Poi in primul si in primul rand, nu poti sa-l uit dintr-o data. Iesi cu prietenele tale la club, la suc, la o cafea. Sunt sigur ca o sa fie baieti draguti pe care o sa-l placi, si asta nu va dura mult daca iesi in oras cu prietenele tale. Odata ce ti se pune "pata" pe un baiat, ai si uitat complet de fostul prieten. Succes!

| miolina a răspuns:

De ce te tot gandesti la el cand nu e in viata ta? Vrei sa cazi cu psihicul? Cauta-ti alt prieten.L-ai cunoscut pe primul prieten? V-ati fi potrivit in viata? Sau iubirea si sexul sunt importante in viata voastra?