| miru_9957 a întrebat:

am mare nevoie de un sfat
Am fost cu un baiat doi ani si pana la urma ne.am despartit.Am suferit mult, dar am gasit pe cineva.Am crezut ca noul baiat e special, ca el chiar ma iubeste cu adevarat.Il sustineam in tot ce facea,si desi el se credea gras si scund,ii ziceam ca e perfect, ca e mai frumos asa.Si de asemenea, el ma ajuta si ma asculta mereu.Ne.am vazut timp de 2 luni in fiecare zi aproape.Ieseam si cu prietenii, dar lui nu ii era rusine de asta si ma oprea in mijlocul drumului ca sa ma ia in brate si sa ma sarute.Imi facea complimente si imi spunea vorbe frumoase mereu,chiar si in momente neasteptate(cum ar fi in mijlocul unei dispute).Mi.a dat pana si un inel de argint si hanoracul lui. Dupa,la o zi dupa ce a zis ca eu sunt toata viata lui, s.a despartit de mine.Am aflat ca este din cauza altei fete si m.am gandit.ce e gresit la mine? Fata aceea,sa ii spunem M, a fost cu el inainte de mine si au stat impreuna doar 2 zile pentru ca ea l.a mintit.Am mai iesit cu ea uneori pentru ca un alt baiat o chema si eu imi faceam griji si i.am zis despre asta.El mi.a zis ca ea e doar o fata,ca eu sunt speciala,ca ea l.a mintit si au stat foarte putin impreuna, ca nu a insemnat nimic
Acum..va cer sfaturi.De ce a lasat o fata care chiar il iubeste pentru o alta care l.a mintit si probabil o va face iar? Mai ales dupa toate gesturile si vorbele frumoase?
eu acum m.am imbolnavit din cauza lui..vars intruna si am febra..plang,ma opresc pentru vreo 10 minute si dupa iar plang..Va rog mult sa ma ajutati cu cateva vorbe..multumesc
Stiu ca au fost doar 2 luni,dar el s.a purtat special, ma rasfata mereu si ne vedeam mereu..deci s.au creat multe amintiri.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Off...adolescenta asta. Azi iubesti o fata, maine vreau sa ma casatoresc cu alta. Baiatul a placut-o pe cealalta tot timpul, cu tine a incercat sa o uite, dar cand a simtit ca se poate reintoarce la cealalta s-a reintors. Tu ai fost ceva trecator. Asa este adolescenta. Se intampla. Linisteste-te ca o sa fii bine. Si sa stii ca nu ai varsaturi zi febra din cauza asta, febra apare cand un virus isi face de cap in organism si organismul lupta sa il dea afara, daca mai si versi clar ai un virus stomacal. Du-te de urgenta la medic si fa-te bine. Dragostea este ciudata. Bafta.

| RAY a răspuns:

Baietul e imatur iar tu foarte visatoare si daca mergeam mai departe se comporta conform varstei lui ca doar nu o se insoare cu tine la varsta lui, du-te la doctor ca sanatatea e mai importanta decat aiureli de astea

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i in adolescenta, copii se indragostesc in fiecare zi de una si alta, lipsa de matturitate si de rabdare isi spune cuvantul!
Nu-i nimic, spala-ti cohii si nu mai plange, sunt copilarii astea si o sa-ti gasesti alt baiat care o sa te placa si cel mai important, pe care tu sa-l placi.
Ai grija, febra si varsaturile nu sunt de la iubit, ci de la vreun virus sau raceala, asa ca, mergi la medic!