| strategicul007 a întrebat:

Hei, imi place si mie de o fata, sunt in clasa cu ea dar nu stiu ce sa-i fac, sunt o fire timida, nu prea am curajul sa vorbesc cu ea si imi place foarte mult de ea. Toata ziua ma gandesc doar la ea, deja nu mai rezist, ce as putea sa fac?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Sentimentele sau ratiunea? Ce ai alege dintre acestea doua?
Ce/cum sa procedezi aflii citind cartea aceasta: https://www.viatasisanatate.ro/iubeste-inteligent
Te va ajuta mai mult decat iti imaginezi. E o carte buna si pentru fete si pentru baieti.

| Kogaion a răspuns:

Know the feeling bro laughing Asa am patit si eu cand eram mai mic si inca sunt timid, dar cel mai simplu ca sa intri in vorba cu ea e sa legi o prietenie, nu merge cu "buna, vrei sa iesim la un suc?" cel mai probabil te vei izbi de un refuz, cel mai simplu te imprietenesti cu ea, dar atentie nici prea mult sa nu intri in friendzone laughing) Dupa ce legi o prietenie, poti conversa si sa iesiti, dupa aia totul va fi mult mai usor si iti vei da si tu seama daca ea te place, succes!

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca stai asa timid nu rezolvi nimic.Du-te la ea si intreab-o daca vrea sa iesiti la un suc ca sa va cunoasteti mai bine, pana la urma nu ai nimic de pierdut.De obicei fetele asteapta ca baieti sa fac primul pas.

| Nesemnat a răspuns:

Buna. Daca iti place de ea si nu ai curaj s-a vorbesti cu ea atunci scrie-i un mesaj frumos scris pe foaie si pune-i in geanta inainte s-a mergeti acasa. Insa cel mai simplu este s-a vorbesti cu ea, s-a o chemi la un suc dar daca nu iti merge ramane varianta de sus sau vezi ce mai zice lumea. Bafta, salut.

| icewolf a răspuns:

Nu cred ca sunt cel mai indicat sa-ti spun asta dar cred ca ar trebui să începi să o cunoși mai bine decât o cunoști acum apoi încearca să o scoți cu bicicleta undeva, crede-ma o sa mearga

| superrrdragută a răspuns:

Dacă îți place de ea fa-ti curaj și vorbește cu ea. Spune-i ce simți cu adevărat pentru ea. Dacă o sa stai timid poate o sa se îndrăgostească de altcineva și tu nu o sa mai alta șansa. Dacă ieșit foarte timid încearcă sa ii demonstrezi ca o placi prin gesturi subtile, cum ar fi: Spune-i ca ochii ei sunt frumoși sau ca astăzi arată bine, uitate atent in ochii ei. Fetele adora asta, crede-ma sunt fata.

| deni200005 a răspuns:

Eu te-ș sugera să vorbești cu ea și să nu mai fii timid că dacă o să fii timid no să rezolvi nimic.

Sper că te-am ajutat!