| cosminandei11A a întrebat:

Hei mam certat cu un prieten foarte bun si ma mustra constinta foarte rau si imi pare rau, dar nu pot sa ii zic asta ca e nervos si vreau sfaturi ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Il invite la o discutie cu capul limpede. Ii spui ca ai gresit si ca iti pare rau. Apreciez foarte mult prietenia cu tine si nu vreaau sa o pierd pentru ceva atat de putin important. Dati mana si mergeti la o bere.

4 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Presupun ca te-ai* certat. Pur si simplu ii trimiti un mesaj in care ii spui:" Prietene, am fost un idiot. Am gresit si imi pare rau. Nu are rost sa stricam o prietenie pentru... " Daca intr-adevar iti e prieten, te va ierta.

| danay72 a răspuns:

Cere-ti sincer iertare.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi un filmulet despre prieteni adevarate.

| Vvistula a răspuns:

Asteapta sa se calmeze si sa vorbesti dupa cu el, oricum daca i ai facut ceva nasol o sa fie mai greu sa te impaci cu el si nu cred ca relatia de prietenie va fi ca inainte.

| az123 a răspuns:

Salut
discuta sincer si spune ce simti, si straduiete pe viitor sa nu repeti.
aici poti gasi un material video despre ce este o prietenie adevarata:
http://www.jw.org/......-adevarat/