| IuuxxI a întrebat:

acum cateva zile m-am certat cu o prietena..de tot nu mai suntem prietene deloc. Si ea acuma ma barfeste pe la spate cu aia "popularii" Zicand ca cica eu ii ador si iubesc si ca ei sunt ca niște vedete pentru mine si la nu stiu ce băieți ca ii plac si ca ma comport nu stiu cum, baga de la ea ma barfeste cu toata lumea cum sa trec peste astea? Nu mai pot! M-am saturat de ea o urasc din toata inima! Cum o fac sa înceteze si sa trec peste momentele astea? Ajutor va rog nu mai stiu ce sa fac! Fara răspunsuri " fii indiferenta" ca nu pot! Va rog, cel mai bun si rapid raspuns primește funda.

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Un prieten adevarat nu procedeaza asa. Sper sa iti fi util urmatorul articol de animatie.http://www.jw.org/......-adevarat/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o problema are rezolvare, nu-ti bate capul cu ea.rezolva.iar daca nu are rezolvare.nu se merita sa-ti macini nervii. ocoleste-o.

| IuuxxI explică (pentru anonim_4396):

As vrea eu dar ii in liceu cu mine si fix in aceeași clasa, n-o mai suport.

| SabinaQueen a răspuns:

Daca te barfeste inseamna ca nu iti este prietena. Ar trebui sa-i spui asta!

| IuuxxI explică (pentru SabinaQueen):

Pai nu mai is prietena cu ea de prin Noiembrie-Decembrie si de atunci tot asa face.

| LoveTenis a răspuns:

Fi odata in clasa cu toti colegii tai si spune-i asa:Uite ce si ajuns, mi-e rusine sa stau langa tine nu imi vine sa cred ca asta erai tu cu adevarat nu meriti nici unul dintre prietenii care ii ai! Bravo ai reusit sa te penibilizezi fiind barfitoarea scolii.Si imi place foarte mult ca tu cand erai cu mine prietena ii barfeai pe ei si acuma cand esti cu ei pe mine(chiar daca nu o facea)Sau poti sa ii trimiti un mesaj in care sa ii spui tot fara ultima parte.Si las-o si tu dracului in pace...cand esti vaca si barfitoare nu merit nimic, nici macar aerlaughing.

| IuuxxI explică (pentru LoveTenis):

Păi asta fac rolling on the floor eu încerc sa pun punct cerții si sa n-o bag in seama, am avut unele momente in care am vorbit si radeam si asa si iar o inceput. N-am mai avut nici o treaba cu ea dar tot asa face. Anyway, mersi pentru idee, daca se mai leagă de mine fix asa o sa ii spunhappy

| ovidiu2295 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea sa ii spui ca nu e bine ce face sau eventual o poti face de ras, Fii fata desteapta si cand e cu prietenul sau prietenii spune-i vreo doua si ai sa vezi ca nu va mai indraznii sa spuna ceva in legatura cu tine.

| IuuxxI explică (pentru ovidiu2295):

Daca o sa fac asta, o sa continue mai rău.

| fabUnicorn a răspuns:

Din punctul meu de vedere, timpul le rezolva pe toate.Incearca sa te descarci...sa le spui parintilor tai ce ti s-a intamplat si sa va ganditi la o solutie impreuna happy
Sau sa incerci sa vorbesti cu "prietena" ta, si sa-i spui ca nu e dragut ce face...
-Daca o ai cu ceva la mana, nu ezita sa o faci si tu de ras (nu e cea mai buna solutie)
-Sunt sigura ca va fi bine :*