| LorrexD a întrebat:

Am mari probleme legate de mama mea. are probleme cu nervii, desi tatal si ea nu vor sa accepte acest lucru. In fiecare zi face scandal cu mine. M-am saturat. ce as putea face sa fie mai bine?

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Stai ca un mort in fata ei si aproba tot ce spune nu-i raspunde inapoi si nu zambi.

Daca-ti vine sa razi razi dar fa ce ti-am zis ca o sa mearga. laughing

6 răspunsuri:
| HeliosMetal a răspuns:

In cazul in care esti adolescenta, multi parinti procedeaza asa. Adolescenta este o perioada a vietii care-ti poate aduce multe probleme. Astfel parintii incearca sa-si tina copii la distanta de toate viciile si rutinele adolescentei. Incearca doar sa te protejeze.

| LorrexD explică (pentru HeliosMetal):

Cum sa ma protejeze cand ma injura? si eu nu am facut nimic rau. crying

| HeliosMetal a răspuns (pentru LorrexD):

Cred ca vrea sa-i stii de frica, sa nu ti-o iei in cap. Dar totusi pe de alta parte, daca te injura sa-r putea sa aiba unele probleme. Poate s-a intamplat ceva ce a tulburato. In familie, la servici, intre prieteni. I-ar trebui o vacanta.

| gsjsjjs a răspuns:

Pastreaza calmu nu tipa si tu la ea ca asa provoci mai multa cearta... O sa vada ca tu esti calma si o sa se calmeze si ea big grin

| gsjsjjs a răspuns:

Pastreaza-ti calmul si incearca sa nu ii raspunzi rastit ori cat de mult tear deranja ce spune, o sa vada ca tu esti calma si o sa se cal meze si ea... big grin mult succes tongue

| Larsette a răspuns:

Cand incepe sa tipe la tine, nu o baga in seama. Afrima tot ce spune ea si se va plictisii. Si incearca tot ce comenteaza ea in legatura cu tine, sa faci bine, absolut perfect, astfel nu va mai avea de ce sa comenteze. am avut aceeasi problema