| sabrinuta07 a întrebat:

Hei, TPU, am nevoie de ajutor in legatura cu o problemă. Intrebarea o sa fie destul de lunga.

Azi dimineata (fiindca eu am cont de Wattpad), m-am bucurat că primisem in jur de 300 de view-uri, 7 like-uri si 4 comentarii pentru o poveste despre viata mea.

Colega mea de banca (cea mai buna prietena), a inceput sa critice toata povestea si, fiindca mama mea ma injura si nu se poarta frumos cu mine, eu scrisesem si despre aceste lucruri.

Colega mea are o mama draguta,
care nu o injura si nu ii spune lucruri urate. Si ea (colega) are cont de Wattpad si a inceput sa scrie, dar strecoara foarte multe injuraturi in povestile sale si nu a primit multe view-uri...si mi-a zis:
-Ori stergi povestea, ori o sun pe mama ta si ii zic de tot ce ai scris.
Eu m-am panicat si asa ca am sters povestea, iar colega mea nu a mai vorbit cu mine restul zilei.

Ce sa fac? Povestea aceea era singurul lucru pe care oamenii il apreciau la mine si acum nu mai e. Va rog sa ma ajutati. Si daca este o cale (dar nu sunt sigura) sa readuc povestea asa cum era. Va rog...

1 răspuns:
| AnonimGirl010101 a răspuns:

Hey!
Eu una, am ramas uimita de ceea ce ai scris in aceste randuri, sincer, sfatul meu ar fi urmatorul:
ar trebui sa vorbesti cu colega ta, sa ii spui cat de mult inseamna acea poveste pentru tine!
Sa ii spui ca este singurul lucru care te-a facut fericita in aia zi.Cu siguranta va intelege daca ii spui aceste vorbe, si iti este o prietena adevarata!
Insa, tu ai putea rescrie acea poveste, numai sa o modifici putin! Sa nu mai fie atatea injuraturi, si sa u o mai implici pe mama ta in toata povestea. Cu siguranta vei avea tot la fel de multe comentarii, view-uri, si like-uri.

Eu iti doresc succes sa vorbesti cu prietena ta (daca vei face acest lucru, desi eu te sfatuiesc sa Da!), si sa ii explici totul!
Sper ca te-am ajutat! O seara placuta!