| madalinagiulia a întrebat:

Hei TPU, am o mare problema cu tatal meu care nu e de acord cu baietii,internetul si iesitul afara cu baietii. intr-un cuvant e comunist si am un iubit pe care il iubesc mult si vrea sa ne mai vedem din cand in cand dar nu pot din cauza lui, am mai stat cu el pe la mine acasa etc. nu e genul care sa se supere dar imi este si mi-e dor de el. el stie ca vorbesc cu acest baiat stie ca e ceva mai.o relatie dar nu stie chiar tot. mama este de acord si stie de noi. ce as putea face sa pot sa il mai vad, trebuie sa ne despartim? ne iubim mult..acest baiat stie ca tata nu e de acord si nu a spus nimic avand in vedere ca am doar 15 ani si el 16. va rog mult ajutati-ma. baiatul a zis ca ma asteapta oricat este nevoie pentru ca ma iubeste dar imi e teama sa nu se sature de mine. ajutati-ma va rog.dau funda.

Răspuns Câştigător
| vyyyk a răspuns:

Poate ca nu ar trebui sa zic nim dar si eu am fost adolescenta si intr-o situatie asemanatoare din anumite privinte, nu iti zic sa faci la fel dar o sa-ti spun ce am facut eu.
Sa vedem aveam 16 ani si imi placea de un tip din alt orasi binenteles ca ai mei nu ar fi acceptat in veci vecilor sa ma intalnesc cu el singuri si nesupraveghiati ( le era frica ca o sa ma culc cu el laughing ), oricum am facut mereu ce-am vrut le spuneam mereu tot ce voau sa auda, luam note bune la scl si din cand in cand o data la 2 saptamani chiuleam de la scl si ma intalneam cu el dula un an de relatie deja ma culcam cu el si ei nu stiau nimic laughing au trecut 6 ani de atunci noi doi inca suntem impreuna locuim impreuna de aproape 3 ani si ne iubim la fel de mult, cei de acasa au ajuns sa il iubeasca si ei si toata lumea e fericita laughing.Am facut ce am vrut si ce am simtit mereu ei nu au aflat nim si acum daca ar afla ce ar mai conta ideea e fii desteapta spune-le ce vor sa auda, si o sa fie buni si blanzi cu tine si pe la spate fa ce-ti doresti dar cu cap laughing Multa bafta love struck

11 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Tatăl tău nu vrea ca tu să rămâi însărcinată. Apreciază asta!
Pe la 36 de ani poate te va lăsa să ai şi tu prima ieşire la un cico.

Cu plăcere!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si ce ai vrea sa facem? Sa-l batem, otravim, impuscam?

| Doub a răspuns:

Asa e. Ai un tata "comunist" pentru ca vrea sa te protejeze. Demonstreaza-i ca poate avea incredere in tine.

| pufulescu a răspuns:

Cel mai bun raspuns! Big like!

| Drolja a răspuns (pentru pufulescu):

Tu te dai la mine...

| pufulescu a răspuns:

Pana acum nu, doar ti-am apreciat raspunsurile! Oricum, de unde stii tu ce comentarii votez?

| pufulescu a răspuns:

Nu-mi raspunzi... O sa am cosmaruri la noapte :-((

| Dendoris a răspuns (pentru pufulescu):

Nah, patience is a necessary thing to have with that girl. Belive me.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Madalina,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| HowdidIgethere a răspuns:

Asculta-l. Pana la 55 de ani o sa te tot iubesti. Anii copilariei si ai tineretii nu se compara cu mizeria care urmeaza.

Cunosc o fata care "si-a trait viata " de la 14 ani. Acum are un copil de 7 ani si deja e cuplata cu altul (decat tatal copilului). Pana la, si-a batut joc de ea toata golanimea si tiganimea din cartier.

Cam asta-i cu primul iubit.

| IngerRebel69 a răspuns:

Spune-i ca nu poate sa te faca sa eviti baietii. Mai cunosc o fata care are un Tata comunist si intr-un fel l-a confruntat si a reusit sa il mai domoleasca, iar daca iti este frica sa o faci roag-o si pe mama ta sa te ajute cand o sa vorbesti cu tatal tau