| Alex11231946 a întrebat:

As vrea sa va intreb, vi s-a intamplat vreodata sa tot intalniti o persoana pe care ati vrea sa o uitati fie ea, prieten, un membru al familiei sau o fosta iubire.Adica ar putea sa aiba ceva semnificatie, gen deja stiu ca nimic nu este intamplator, dar stau intr-un oras mare si nu trece macar o luna sa nu ma intalnesc cu acele persoane!

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Daca te gindesti foarte puternic la o persoana indiferent ca gandul este pozitiv ori negativ atragi persoana sau persoanele respective. Daca ai dori sa nu-i mai intilnesti umpe-ti mintea cu altceva si goleste de acolo imaginile si gindurile puternice cu persoana, persoanele respective.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Mosotti a răspuns:

De uitat nu poti uita ca doar nu ai alzheimer, odata ce cunosti persoanele respective le vei tine minte toata viata. Deci e irelevant ca le mai intalnesti sau nu, ca in minte tot le ai mereu. Nu e nici un facut, pur si simplu asa s-a nimerit sa le intalnesti. Multi nu uita cand au inceput scoala, ce note au luat prin liceu nici dupa 30 ani, damite niste persoane cunoscute. Si daca vrei sa uiti, nu merge, dar poti sa nu mai ai de a face cu ele si este okey.