| SilverK a întrebat:

Salut, TPU!
Sunt intr-o relatie cu o fata de aproximativ o luna, insa ne cunoastem de mai multe luni. Timp in care am vorbit foarte mult si am avut timp sa ne cunoastem.
Am nevoie de niste sfaturi.
Este o persoana grozava, pe care nu as vrea sa o pierd. Insa, ca oricine, are defectele sale. De fiecare data cand intra in conflict cu oricine(membru al familiei, de exemplu), are tendinta de a se certa cu oricine, inclusiv cu mine, de parca ar fi vina mea pentru cele intamplate.
Am discutat cu ea despre aceasta problema si mi-a spus ca vrea sa scape de ea si ca ar dori s-o ajut. Dupa ceva timp isi da seama si in general ma suna, se calmeaza si totul revine la normal. Acum s-a intamplat din nou asta, si sincer sa fiu, nu mai stiu ce sa ii fac. Nu am idee cum as putea sa o calmez. Devine din ce in ce mai suparata si asta chiar ma face sa ma simt prost.

Multumesc in prealabil pentru sfaturile voastre!

Răspuns Câştigător
| Diiiaaღ a răspuns:

Salut!:-x cam asa sunt fetelehee heedaca chiar o iubesti ai rabdare cu eapuppy dog eyes Deoarece si eu sunt fata si cu etele trebuie sa ai mai multa rabdare.Asa am patit si eu cu prietenul meusadCum ma certam cu parinti sau cu alta persoana ma certam si cu el din nimicstraight face El tot timpu imi spunea ca ma iubeste ma tinea in brate>big grin

| SilverK explică (pentru Diiiaaღ):

Stiu ca trebuie sa am rabdare, si chiar am. Dar... as vrea sa fac ceva sa ii pot schimba macar putin comportamentul.

| Diiiaaღ a răspuns (pentru SilverK):

Incearca sa ii explici ca tu nu ai nicio vina pentru problemele ei

3 răspunsuri:
| mikilaina a răspuns:

Buna Silver, intr-adevar noi fetele suntem mai motzate de felul nostru, dar ales ales greu de inteles. Sfatul si recomandarea mea este sa intrati pe www.topexperti.ro - site care ofera consiliere psihologica online, tu sa ceri ajutorul unui psiholog pentru a intelege fetele, dar mai ales aceasta fata; ea pentru a se intelege pe sine si pentru a se mai maturiza. Are ea motive de tine asa puternic la familie, sau poate nu suporta certurile/conflictele. Daca tineti unul la celalalt ajutati-va.