| anonim_4396 a întrebat:

O sa trec direct la subiect. Sunt in Italia, in vacanta la mama. Si ieri am fost la mare, cu 2 prietene de ale ei, amantul ei si ea. Ieri am baut pe plaja prosecco, cam 4 pahare, m-am ametit putin, dar a fost totul ok. Aseara la cina nu am baut nimic. Dar aseara, dupa cina am fost la un bar. Nu aveam de gand sa beau. Totul bine si frumos pana o prietena de a mamei mi-a dat un pahar de prosecco sa prind curaj, ca nici nu dansam nici nimic. Am baut paharul, dupa am baut si mojito, si inca cateva pahare. M-am imbatat, si proprietarii barului erau romani. Tin sa mentionez ca sunt fata, si stiu ca-i urat ca o fata sa se imbete si chestii, si nu beau des... Baiatul proprietarilor avea 24 de ani. Si si-a aprins o tigara in fata mea, eu m-am uitat la el si m-a intrebat daca sa-mi dea, eu voiam dar era mama de fata.I-am zis sa-mi dea un fum de la el dar mi-a dat una intreaga. A vazut mama cand am aprins-o. Am fumat de fata cu ea. Tin sa mentionez ca acum un an am incercat prima data, dar nu am fumat, doar cateva fumuri de la prieteni. Adica ocazional. Gen din noiembrie 2017 pana in iulie 2018 nu m-am mai atins de tigari. Dupa vorbeam cu totii de buzele mele, am buzele mari, carnoase si moi, si tipul se uita la noi, si l-am intrebat daca-i plac buzele mele (nimic mai mult). Acum mama i-a spus bunicamii ca injur, fumez, beau si cica am vrut sa-i fac m** tipului. Bunica mea mi-a spus ca ma va omori cu bataia, cum ajung acasa. Vor sa ma duca la control, sa vada daca inca-s virgina (evident ca inca sunt). Nu o sa ma mai lase sa ies afara din casa pana incepe scoala. Inteleg, am gresit, dar nu cred ca trebuia sa reactioneze in halul asta. Iubitul meu are 18 ani, iar eu 15. Si nu am facut nimic pana acum. Aveam de gand sa facem cand ajungeam acasa, dar cred ca mai bine renuntam la idee, spre binele meu. Acum am tot felul de ganduri in cap. Cum ar fi sa ma arunc de la etaj, dar stiu ca nu merita. Va rog ajutati-ma urgent.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si mata e dita mai animalu sa te lase sa te imbeti de fata cu ea, panarama ieftina cu amant laughing asa vei ajunge si tu la produs curand

| Freya1 a răspuns:

Deci mama ta a fost martora cand tu la 15 ani te-ai facut muci doua seri la rand, ai fumat si flirtat cu baiatu patronului si tot ce a putut spune a fost "ha te-am vazut, te zic la bunica si o sa te bata".Pe bune? E maicata sigur sau o copila de 12 ani?
Pai trebuia ea sa te mute de ciuf acasa, saaau sa nu te duca naibi in bar, club la 15 ani.
Si apropo, ea e maicata nu te-a facut bunica si ar cam trebui sa de-a cineva la protectia copilului sa te puna in brate la mamica ta "responsabil" ce are prietene ce au amanti, ce isi duce copilul prin baruri si isi lasa fata in grija unei batrane ca sa te creasca ea nu sa umble lela.

| anonimg a răspuns:

Băutura întotdeauna a distrus relațiile și viața. Întotdeauna fără excepție, și indiferent de cantitate.
Dar mai presus de aceasta este caracterul depravat al acelora care se numesc "părinți" sau "tutori". Ei cred că dacă le oferă copiilor cazare și masă și-au făcut datoria. Nu aceleași lucruri le oferă și vitelor din grajduri? Când acestea greșesc țipă la ele și le lovesc cu biciul; nu la fel fac și cu copiii lor?
Mama ta este o femeie ușoară cu un caracter depravat din pricină are amant, dar mai rău, din pricină că te bârfește și caută să-ți facă rău prin bunica ta. Nu știu dacă cea de pe urmă este mama mamei tale (am impresia că este); dar oricum, amândouă sunt ca două picături de apă care seamănă în caracter foarte bine. Amândouă sunt la fel de rele. Și dacă tu nu vei începe să cauți să cunoști pe Dumnezeu care este Singurul ce poate schimba caracterul omului prin cunoașterea Lui, atunci și tu vei deveni la fel ca ele fără excepție -daca nu chiar mai rău.
Atunci când vei ajunge să cunoști pe Dumnezeu, viața ta se va schimba complet. Atunci vei cunoaște că Tatăl nostru ceresc te iubește, și nu vei putea să trăiești fără să-L asculți. Te vei bucura de viață, te vei bucura de dragostea Lui, te vei iubi pe tine și pe oameni.
Altfel vei trăi ca o străină față de Dumnezeu la fel ca mama și bunica ta si le vei moșteni caracterele lor rele chiar dacă nu vei dori acest lucru.
Dar acum este timpul să cauți să cunoști pe Dumnezeu. Fă-ți rost de o Biblie, și cere lui Dumnezeu în rugăciune ca El să te ajute să Îl cunoști. Stai de vorbă cu Dumnezeu ca și cu un prieten. Crede că El te ascultă, și vei vedea cum viața ta se va schimba in bine cum nici nu îți poți imagina. Te încurajez la aceasta.

| sofisis a răspuns:

Scuza-ma dar...tu erai cu mama ta de fata cand ai baut si cand ai fumat. Mama ta ce pazea? Asa de curiozitate... bunicii ii spui pur si simplu ca erai cu maica-ta in club si ti-a dat sa bei si tu nefiind obisnuita, te-ai imbatat si nu ai mai stiut ce si cum.

| xerxes1 a răspuns:

Esti cam precoce cu alcoolul, de fumat este clar ca fumezi, sex ai de gand sa faci, oare ce mai urmeaza?
Este clar ca si-a ratat functia de mama de aceea a reactionat asa.Te-a lasat in grija bunicii ca sa-si faca ea de cap.

| Yurisa a răspuns:

Totul e o furtina intr-un pahar cu apa. O sa se rezolve, ai sa vezi. Nu o sa ti se intample nimic, esti adolescenta, e normal sa experimentezi si tu cate ceva, atat timp cat nu o dai in extreme.
Ai grija cu fumatul si bautura, nu e chiar ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam asa ceva

| mihaicelsfant a răspuns:

Stai linistita. nu cred ca te va batea bunica ta... i spui ca o piretena dea mamei tale tia tot dat sa beilaughing si cum erai ametita ai fumat. incearca si tu sa inventezi ceva. nu te gandii la suicid ai 15 ani fata draga. daca stii cate am patit si eutongue

| gabriielaaa a răspuns:

Pai de ce mama ta nu sa loat de prietena ei care ti-a dat sa bei ai doar 15 ani ce o sa faci la 20 o sa-ti iei cu baxu de băutură in casă, e un obicei urât băutul cât si fumatul eu una cred ca mama ta e iresponsabilă si e vina ei. Tu stabileste ce îți dorești în viața si fii mai hotărâtă sa spui nu la ce nu crezi cei bun. Iar ce sa întâmplat e vina mamei tale ca nu a fost ateta cu tine si dacă tea văzut bată trebuia sa te duca acasa si în camera nu sa te lase aiurea.

| andreeabobo a răspuns:

Ce nu inteleg eu este cum mama ta poate spune asa ceva. Si daca te acuza in halul asta - ce a facut cand tu ai baut si fumat? Putea sa vina sa discute cu tine. Tu esti tanara, dar maicata de ce nu te invata si iti explica? Crede ca daca ii dau raportul bunicii tale gata asta e... Nu... cred ca ar trebui sa stea de vorba cu tine si tu cu ea!
Stai doar de vorba cu amandoua si incearca sa le explici ca nu ai facut nimic. Da ok ai baut si fumat - asta nu inseamna ca cine stie ce ai facut. Si tu avand 15 ani- ce grija de tine a putut sa aiba maicata? Inloc sa te invete ce e bine si ce e rau ea te acuza ca faci acte sexuale tipului ala?
Hai sa fim seriosi!