| numesiprenume0 a întrebat:

La problemele cu tiroida, ce efecte are fumatul? M-am operat mai bine de 5 ani, scotand toata glanda tiroida fiindca aveam noduli. Nu fumez, ma mai prostesc din cand in cand, dar aseara am incercat dupa ceva timp si am fumat o intreaga tigare. Chestia este ca ma doare in gat rau. Stiu ca nu este, doar de la fumat, pentru ca am baut si rece, am mai si tipat, dar consider ca mai ales țigarea mi-a dat aceste simptome. Deci, exista vreo sansa sa patesc ceva mai rau decat o durere in gat si raguseala? Ca tratament beau ceaiuri ai iau pastile pentru raceala, dureri de gat. Asta pana in urmatoarele zile cand voi consulta un medic, dar acum doresc o parere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| katy a răspuns:

Pe langa tratament, trebuie sa te opresti din fumat, pentru ca irita gatul.Astfel o sa te si vindeci mai repede.