| Fotbalista07 a întrebat:

Hei TPU... sper ca am ales categoria potrivita pentru problema mea. anul acesta sunt clasa a8-a sunt foarte pasionata de sport (fotbal) si tot incerc sa imi conving parintii sa ma lase la liceul sportiv.dar tot imi spun ca nu e de mine. sunt fata si fotbalul nu mi se potriveste. si eu chiar vreau sa merg. e visul meu, dorinta mea sad deci. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| AnOnImDuLcYk a răspuns:

Uite.ei trebuie sa iti respecte dorinta dar avand in vedere faptul ca sunt parintii tai si totusi iti vor binele eu zic sa ii asculti..sa inveti si sa te duci la un liceu mai bun.din care poti sa iesi cu o meserie cat de cat buna happy daca te duci la liceul sportiv nu vad vreo meserie care sa te avantajeze. eventual daca erai baiat dar nici atunci pentru ca iti trebuie mare noroc sa iesi ceva din asta...eu zic sa iti asculti parintii si, ce mai? bafta la invatat!winking

6 răspunsuri:
| SucDeGuava a răspuns:

Daca esti tu 100% sigura ca vrei liceu sportiv si nimic altceva, exact asta le spui: e visul tau, dorinta ta si probabil nu vei fi fericita sa dai la altceva. Tu iti hotarasti viitorul - parintii doar de ajuta si te sfatuiesc. Dar incearca sa te gandesti si la dorintele lor. Ei au mai multa experienta de viata si incearca doar sa te ajute. Discuta deschis cu ei si poate gasiti o varianta de mijloc.

| AnOnImDuLcYk a răspuns (pentru SucDeGuava):

Sa stii ca ai dreptate, exact asta am incercat sa ii spun si eu dar nu cred ca este posibil sa gaseasca o cale de mijloc atata timp cat ea vrea la un liceu iar parintii eu vor altceva..eu zic sa ii asculte pe ei..stiu mai bine cum ai zis tu au experientawinking

| QuaLtY a răspuns:

Daca vrei sa te duci trebuie sa faci un sport [fotbal, inot cel putin 1 an] iar acolo trebuie sa dai si o proba de rezistenta nu o sa faci numai fotbal funda?

| Copocean_Cosmin_1994 a răspuns:

Credeti ca daca parintii au experienta vietii nu conteaza totusi ce isi doreste ea sa faca? daca o sa urmeze liceul pe care il vor parintii lucru pe care ea nu o atrage o sa sufere mult si ea si parintii pentru ca ea se va schimba. Fotbalista07 incearca cat de mult poti sa ii convingi sa te lase sa faci ce vrei u, dale argumente si tot ce crezi ca trebuie pentru a reusi.Greseala de a asculta de parintii a fost poate cea mai mare greseala pe care am facut-o cand in anul 2008 am avut ocazia de a juca fotbal la o scoala importanta din tara, ocazie pe care am pierdut-o. Incearca tot ce e posibil! Bafta...

| Fotbalista07 explică (pentru Copocean_Cosmin_1994):

Va multumesc tuturor sper sa iau decizia cea buna chiar daca unii mi-ati zis ca liceul sportiv. nu o sa ma prea ajute la invatatura. o sa vad ce pot face.Va multumesc inca odata:*

| AnOnImDuLcYk a răspuns (pentru Fotbalista07):

Cu placere :*