| Annaa05 a întrebat:

Voi credeti ca varsta conteaza intr-o relatie? Adica prietenul meu e mai mare decat mine cu 4 ani.Voi considerati ca varsta conteaza?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Daca ai 13 ani conteaza mai mult. Daca ai 18, nu prea conteaza.
Important este ca voi doi sa va intelegeti bine si fie sa aveti aceleasi preocupari, fie sa le acceptati pe ale celuilalt si sa faceti impreuna cat mai multe lucruri.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Conteaza

| darrio2007 a răspuns:

Conteaza.Daca el are 18 iar tu 14 ai probleme cu parintii.Esti minora.La maturitate nu conteaza prea mult.

| RAY a răspuns:

Banii conteaza atat

| T0T a răspuns:

Contează dar într-o mică măsură. În cazul tău e ok. 4 ani nu este mult.

| Mayar a răspuns:

In pubertate, adolescenta si un an conteaza, dar cand esti matur, pot fi si 10 ani.
Dar, cum banuiesc ca tu esti in adolescenta sau maxim la sfarsitul ei, da, in acest caz diferenta de varsta are o mare importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce îți faci griji? chiar e ok diferența de vârstă dintre voi.

| Sfinnx a răspuns:

Nu conteaza.Atata timp cat iubesti o persoana anii sunt doar niste numere.Eu sunt cls a 10 si sunt impreuna cu un baiat care tocmai a terminat a 8-a.Si il iubesc.
De ce ar conta varsta?

| madalinanicolae97 a răspuns:

Nu contează da acum depinde ce vârstă ai tu ca daca tu ai 14 și el 18... risca ca ai tai sa îl acuze de viol în caz de ceva și crede-ma pe la 18 ani începi sa simți nevoia chiar daca creieriul gândește logic dureri una alta... și relație... fii sigura ca te iubește înainte sa ai încredere în el cât despre vârstă... nu contează dim momentul în care ți s-au așezat

| madalinanicolae97 a răspuns:

Si ti-e neuronîi la locul lor și gândești mai limpede când ești copil poate fi o problema.

| starall a răspuns:

Buna.nu conteaza varsta, conteza ca voi sa va intelgeti, si sa va iubiti,