| nodrugs a întrebat:

Hei! Vreau sa ma despart de prietenul meu. dar nu stiu cum sa ii zic. Ma puteti ajuta?!

Răspuns Câştigător
| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Explicai ca ai ai nevoie de o pauza spune-i ca e un baiat grozav (il gace sa se simta bine) dar nu mai puteti continua, cerei sa ramaneti amici si totul va fi ok...Succeswinkingwinkingwinking

9 răspunsuri:
| dianadiana2000 a răspuns:

Pai...in primul rand pune'te cu baiatu de care iti place si fa tot posibilu ca sa va vada impreuna si dup'aceea va intelege sigur mesajulwinkingsper ca te'am ajutat... funda?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui asa; vreau sa fim prieteniar vreau sa mai cunosc si alti baieti,sa mai discut, sa mai experimentez. intrucat santem tineri si avem timp, nu vreau sa fim noi alti julieta si romeo.deasemeni nu ma simt in largul meu intr-o relatie ca o puscarie.sant libera si vreau inca sa fiu libera.

| Logout a răspuns:

Uu daca ai stat mult timp cu el e posibil sa sufere si nu cred ca iti doresti asta. Cel mai simplu mod in care te poti desparti de prietenul tau este sa vorbesti sincer cu el. In niciun caz nu iti recomand sa te desparti printr-un sms, e cel mai stupid lucru. O alta modalitate eficienta: ii poti spune ca ai pentru el numai sentimente de prietenie si ca iti e greu alaturi de el deoarece doi amici nu se compara cu doi iubiti. O sa treci de multe ori prin aceste genuri de despartiri, sa nu dramatizezi, asa este adolescenta laughing. Hmm sa ma mai gandesc. daca nu-ti convin metodele de mai sus ar mai ramane una si anume incearca ca pe o perioada de timp ( 1 saptamana ) sa nu-i mai acorzi atentie, sa nu mai vorbesti cu el ca inainte, sa il iei peste picior si daca nu tine la tine o sa se desparta el de tine. Sper ca ti-am putut fi de folos :*

| Antique a răspuns:

Nasol dar daca ai prieteni/prietene care se uita pe TPU cred ca va afla de la alt cineva aa si asa am patit-o si eu si eu m-am simtit aiurea si era sa il omor pe un prietensad...eu zic sa ii zici frumos si cat mai repede...

| AlexutzZa_5303 a răspuns:

Eu nu sunt cu aburili din acestea, nu stii cum sa ii zici? pai foarte simplu, ii explici care sunt sentimentele tale fata de el in momentul de fata. daca are cap va intelege. mai bine asa decat sa iti bati joc de el, eu asta cred.

| ovidix a răspuns:

Te intalnesti cu el personal, ii spui in fata ce ai pe suflet, te va intelege... daca e agresiv vei pleca de langa el, daca e baiat ok, veti ramane amici.

| nodrugs explică:

Aaa. vreau sa ma despart de el pentru ca imi place de un alt baiat happy.

| IsSabelleXD a răspuns:

Pai depinde... in orice caz vb'este cu el. explica-i(mrg nu'i zice ceva gen ''Ma despart de tine pentru ca imi place de.'' ) poti sa'i zici ca ai nevoie de o pauza. si mrg. Succes:*!