| lenka a întrebat:

Vreau sa ma despart de prietenul meu si nu stiu cum si in ce moment ar fi mai bine...Ma puteti ajuta cu citeva sfaturi? Va Rog Foarte Mult!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Il inviti in parc, sau la o cafea si ii spui pur si simplu ca vrei sa va despartiti si ii dai si un motiv, de preferat unuol in care sa nu-l invinovatesti foarte tare (oricum nu mai conteaza, de ce sa-i amarasti sufletul).

7 răspunsuri:
| dEutSa_8892 a răspuns:

Intalnitiva intr-un loc, unde ati mai fost si incearca sa ii spui ceva de genu "taci! nu spune nimic, doar ascultama, team adus aici sa-ti aduci aminte de momentele frumoase petrecute impreuna, dar...suntem de...[zici u de cat sunteti impr] si sentimentele mele, fata de tine sau cam schimbat.nu stiu daca este reciproc, tocmai de aceea vreau sa iti propun sa fim doar amici, pentru ca nu vreau sa te ranesc si nici nu vreau sa ne certam din cauza asta...stiu ca poate o vreme n-o sa mai vorbesti cu mine, si nici no sa ma mai cauti sau poate chiar pur si simplu n-o sa mai vrei sa auzi de mine, dar crede-ma ca relatia asta nu stiu pana unde ar fi putut merge, din cauza schimbari mele emotionale...

| ghem a răspuns:

Nu exista moment potrivit pentru acest lucru. pur si simplu fa ti curaj si infrunta situatia. cand ii vei spune ca vrei sa te desparti spune i si motivele si adu argumente solide nu doar < ca nu mi mai place de tine sau am gasit pe altu mai bun> asa l vei rani si mai tare si mai tarziu el, la randul lui va vrea sa te raneask razbunandu se pe tine in vreun fel.
pur si simplu ii spui ca nu mai vrei sa fii cu el si dupa ce i ai spus asta. totul o sa fie ok. sper.
inkz ca te va face sa te rqzgandesti, acorda i o ultima sansa pentru ca pana laurma toti gresim si ni se acorda o alta posibilitate sa ne revansam.
totul depinde de tine acum multa bafta!

| gabimaris a răspuns:

Ar fi indicat sa te desparti inainte ca relatia sa se altereze de tot, apoi trebuie sa fii transanta si de neclintit in decizia ta si in felul in care o sustii daca asta iti doresti, sa fii sincera mai intai cu tine si apoi cu el, sa lasi loc de buna ziua cum se spune, adica sa nu inchizi toate caile de comunicare, puteti ramane foarte buni prieteni si-atat! Ai grija insa sa stii clar ca asta este ceea ce iti doresti sa faci, relatiile reinnodate nu au mari sorti de izbanda sau, chiar daca se reiau, nodul ramane!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paiiiiiiiiii eu cred ca cel mai bine ar fi sa cadeti la comun acord k nu rezolvati nimic daca va certati si nu mai ramaneti amici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Stai de vorbă cu el, îi spui un motiv foarte bine întemeiat că vrei să termini relația cu el și că fiecare are viața lui personală.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi puteti sa mergetzi undeva unde va placea voua. ca sa ramana o amintire frumoasa in urma.si cand ii spui sa faci in asa fel incat sa nu creada ca este vina lui.fi sincera q el. ii dai de inteles ca despartirea voastra nu poate strica amicitzia dintre voi. dar totodata sa ii spui clar si sincer. k daca ii lasi o portitza deschisa va credea ca mai este o sansa. e mai bine sa nu se amageasca. ii spui totusi ca veti comunica in continuare si k veti ramane buni prieteni.mult succes. take care of you.in speranta k ti-am putut fi de ajutorbig grin:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te inepartezi usor de el, pana o sa observe si el k ceva nu este in regula.atunci poate ai noroc...si face el primul pas ( asta daca nu te temi sa iti iei papucii)