| ExXify50 a întrebat:

Heii,cand ai iubire si incredere oarba in oameni si acestia nu merita tot efortul tau, ce poti face pentru a nu mai suferi atat de mult cand te ranesc? Funda + vot big grin

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Viata te mai schimba in multe, dar de suferit vei suferi daca asa ti-e firea!

| anabelisa a răspuns:

Sa stii ca eu nu am incredere de la inceput in oameni.Important este faptul ca tu esti persoana buna, zic eu si nu poti spune nu in anumite situatii. Sfatul meu este sa selectezi persoanele care intra in cercul tau de prieteni si nu dezvalui lucruri intime sau probleme de familie, caci te poti trezi cand ti-e mai draga lumea ca au fost dezvaluite.Eu am patit-o cu cateva persoane in care am avut incredere si am regretat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai ce face. Daca esti sufletist, o sa te afecteze oricum.
Priveste partea buna a lucrurilor: chestiile astea iti formeaza caracterul si iti da putere sa le demonstrezi celor care te-au ranit ca au gresit fata de tine.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Trateaza-i cu indiferenta, arata-le ca nu iti pasa.
Nu merita sa iti pierzi timpul cu persoane carora nu le pasa de tine, petrece-ti timpul cu prieteni adevarati.

| XxrobixX a răspuns:

Din pacate nimic, nu poti face nimic in cazul tau. Dar ca sa nu ti se mai intample pe viitor trebuie sa iti selectezi cu grija persoanele in care sa ai incredere, si daca tin la tine intr-adevar nu o sa te faca sa suferi niciodata, daca te fac sa suferi inseamna ca nu te merita... timpul le rezolva pe toate!

| Oanaa65 a răspuns:

Nu cred ca poti face ceva ca sa-ti atenueze suferinta, doar sa te impaci cu ideea, caci daca ai incredere si iubire oarba in ei o sa te simti la pamant daca te vor trada, si o sa crezi ca nu poti avea incredere in nimeni. Eu zic ca totul este sa previi inainte sa suferi. Ma refer la faptul ca inainte sa ai incredere totala intr-un om trebuie sa il cunosti mai bine ca pe tine aproape, si nici atunci nu poti fi sigura ca nu te va lasa la greu. La cat de buni actori si delasatori sunt oamenii din zilele noastre e greu sa iubesti si apoi sa suferi ca o prosta din pacate pentru cel care a si uitat de tine. Desi e greu, gandeste-te ca ai scapat de persoana respectiva. Daca ei nu-i pasa de tine, tie de ce ti-ar mai pasa de ea?