| MonyMoniq a întrebat:

Heii friends. Vreau sa va spun povestioara mea si sa-mi dati niste sfaturi! Am fost cel putin 3 luni cu un baiat, si cam de o luna ne-am dspartit si inca nu l-am uitat pentru ca l-am iubit mult si in fiecare zi imi aminteste cate ceva de el. De fiecare data cand ascult muzica, citestc statusuri pe facebook/mess ma gandesc la el si simt ceva in suflet. Oricum dorinta mea e sa-l mai vad o data macar, pana atunci stiu ca nu-l pot uita, si nici dupa ce il vad. Chiar daca stiu ca nu o sa mai fie nimic intre mine si acel baiat, tot nu-l pot uita. Ce sa fac? Va rog, niste sfaturi.sad

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Cu rabdarea rezolvi multe!
E normal sa te simti asa de vreme ce tu inca il mai iubesti stiind ca totul s-a sfarsit!
Incearca sa iesi mai mult cu prietenii,sa te distrezi,iesi la discoteca din cand in cand,asa in calul tau vor aparea altfel de ganduri,de planuri iar pe el il vei scoate incetul cu incetul din viata ta!
Daca stai mereu in casa si nu faci decat sa te gandesti la acest baiat,la fosta ta relatie, la ceea ce ati facut impreuna asa nu il vei uita niciodata!
In primul rand, trebuie sa-ti doresti cu adevarat sa-l uiti, nu doar sa spui asta si sa te gandesti mereu la el ca la un dumnezeu, ca la un ideal care niciodata nu l-ai putut atinge!
O zi buna iti doresc!

6 răspunsuri:
| RefinedStrings a răspuns:

Gandeste-te daca sentimentele sunt mai puternice decat orgoliul. Gandeste-te daca au fost doar momente bune in relatia voastra. Gandeste-te daca se merita. Apoi daca, toate acestea iti aduc zambet pe buze, atunci intreaba-te de ce nu te impaci cu el.

| Cata_Yonut_1995 a răspuns:

Pur si simplu incearca sa il uiti combinandute cu altu si daca numerge te duci la el si ii spui pur si simplu

| Adry05 a răspuns:

Bună!
În loc să te gândeşti la calităţiile lui gândeşte-te la defecte şi momentele urâte ale relaţiei voastre. Astfel, el nu va mai părea aşa perfect în ochii tăi şi-ţi va fi mai uşor să-l uiţi.

| Patriciiaaa a răspuns:

Am facut si eu greseala de a`mi vedea fostul pentru altima data. si ne-am impacat, dar din nefericire m`a dezamagit si a doua oara. Sfatul meu, gandeste`te la ceva ce nu il implica pe el, vorbeste cu prietenii, stai pe facebook, uita`te la filme, nu mai citii statusuri de dragoste sau sa asculti melodii triste. Niciun baiat nu merita sa suferi pentru el. Nu te mai gandi la el, gandeste`te ca timpul petrecut cu el a fost un vis frumos care s-a terminat. Asta am facut eu, sau incearca sa te atasezi de un alt baiat.winking :* Vezi si tu ce solutie merge :*:*!

| MonyMoniq explică:

Va multumesc tuturor! O sa ascult de sfaturile voastre!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Motivul despartirii nu l-ai spus